Női kézi EHF-kupa: kettős győzelem és DVSC-továbbjutás

MTI MTIMTI MTI
2019.10.20. 19:09
A Debrecen 34–31-re nyert a TSV Bayer 04-Werkselfen otthonában a női kézilabda EHF-kupa selejtezőjében, így kettős győzelemmel jutott tovább a második fordulóból.

A DVSC hazai pályán 35–27-re múlta felül német ellenfelét a párharc első meccsén múlt szombaton.

A magyar csapat megnyugtató előnnyel érkezett Leverkusenbe, és már az első félidőben látszott, hogy a hazaiak nem fogják tudni a maguk javára fordítani a párharcot. Szinte végig felváltva vezettek a csapatok, a szünetben éppen a Bayer állt jobban egy góllal.

A 36. percben már három találat volt a Bayer előnye, ezt követően viszont a Debrecen 7-0-s sorozatot produkált, és ezzel biztosította, hogy kettős győzelemmel jusson tovább. A folytatásban is kevesebbet hibáztak a vendégek, és az egyaránt öt gólig jutott Bordás Réka, Kovács Anna, Bulath Anita trió vezérletével végül magabiztosan nyert.

Az Érd és a címvédő Siófok a selejtező harmadik fordulójában csatlakozik a mezőnyhöz. A sorsolást kedden délelőtt rendezik Bécsben.

NŐI EHF-KUPA, SELEJTEZŐ
2. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ

TSV BAYER 04-WERKSELFEN–DVSC SCHAEFFLER 31–34 (16–15)
Leverkusen, 750 néző. V: Hofer, Schmidhuber (osztrákok)
LEVERKUSEN: Kurzke – Huber 5 (2), Jennifer Rode 3, SEIDEL 3, ZSCHOCKE 4, Joanna Rode 1, Jurgutyte 3. Csere: Fehr (kapus) Adams 2, Bruggeman 2, Einarsdóttir 1, KINLEND 3, Thomaier 2, Souza 2, E. Rode
Edző: Robert Nijdam
DVSC: TRIFFA – Varsányi, KOVÁCS ANNA 5 (2), BULATH 5 (3), Tóvizi, DESZPOTOVICS 3, Vantara-Kelemen. Csere: Szabó D. (kapus), KARSTEN 5, KARNIK SZ. 4 (1), Bordás 3, VÁMOS P. 3, Arany 2, Szabó P. 1, Petrus 2, Poczetnyik 1
Edző: Köstner Vilmos
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 14. p.: 6–7. 22. p.: 11–10. 35. p.: 19–16. 44. p.: 20–24. 56. p.: 28–31
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 6/6
MESTERMÉRLEG
Robert Nijdam: –
Sokat tanultunk egy remek csapat ellen a két meccsen. Amikor három góllal vezettünk, felcsillant a remény, de a DVSC hamar megmutatta, hogy jobb nálunk.
Köstner Vilmos: – Nagyon örülök a kettős győzelemmel kivívott továbbjutásnak. Ezúttal is a meccs ugyanabban a periódusában, a szünet után kerekedtünk felül jól küzdő ellenfelünkön, mint az első, hazai mérkőzésen.

Továbbjutott: a Debrecen, kettős győzelemmel, 69–58-as összesítéssel
Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 10:44

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01
Ezek is érdekelhetik