Női kézi: Ki kell jutnunk az olimpiára, ez a fő cél – Novák András

B. L.B. L.
2020.03.10. 10:41
null
Kimondott cél, hogy a női válogatott kijusson a tokiói olimpiára (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
Elvárás a Magyar Kézilabda-szövetség részéről, hogy a női válogatott megszerezze az olimpiai kvótát és ott legyen a tokiói játékokon, erről Novák András, az MKSZ operatív igazgatója beszélt az M4 Sport Kézilabda-magazinjában. 

 

A tervek szerint március 20. és 22. között Győrben rendezik a válogatott olimpiai selejtezőtornáját, de a koronavírus-járvány még közbeszólhat. Novák András azt mondta, jelenleg nem téma, de a napokban szóba kerülhet a selejtezőtorna elhalasztása vagy zárt kapus megrendezése. A szövetség előbbit támogatná, ha az EHF úgy dönt, óvintézkedés szükséges – számolt be róla az m4sport.hu.

A magyar női válogatott a 2008-as, pekingi olimpia óta nem tudta kvalifikálni magát az ötkarikás játékokra, az operatív igazgató szerint a tokiói indulás kiharcolása kimondott elvárás a csapattal szemben.

„Amíg a fiúknál legutóbb azt mondtuk, nincs teher és nem nagyon várunk el semmit, most ki kell mondjuk, magyar környezetben, telt ház előtt ki kell jutnunk, ez a fő cél” – jelentette ki Novák András az M4 Sport stúdiójában.

A MAGYAR VÁLOGATOTT 19 FŐS KERETE
Kapusok:
Bíró Blanka (FTC), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győri ETO)
Jobbszélsők:Faluvégi Dorottya (Győri ETO), Lukács Viktória (FTC)
Jobbátlövők:Kiss Nikoletta (Érd), Klujber Katrin (FTC)
Irányítók:Kovacsics Anikó (FTC), Lakatos Rita (Vác), Tóth Gabriella (Érd)
Beállók: Pásztor Noémi (FTC), Szabó Laura (Érd), Tóvizi Petra (DVSC)
Balátlövők:Csiszár-Szekeres Klára (FTC), Háfra Noémi (FTC), Kácsor Gréta (Vác), Szöllősi-Zácsik Szandra (MTK Budapest)
Balszélsők: Márton Gréta (FTC), Schatzl Nadine (FTC)

Szövetségi kapitányok: Danyi Gábor, Elek Gábor
Szakmai tanácsadó: Görbicz Anita
Kapusedző: Bakos István
Erőnléti edző: Holanek Zoltán
Mentáltréner: dr. Balogh László
Orvos: dr. Lohner Balázs
Fizioterapeuta: Szikra-Mezey Csaba
Masszőr: Sándor Dániel
Technikai vezető: Hill Péter

NŐI KÉZILABDA OLIMPIAI SELEJTEZŐ GYŐRI CSOPORTJÁNAK PROGRAMJA
Március 20., péntek

17.00: Magyarország–Kazahsztán (Tv:M4 Sport)– élőben az NSO-n!
20.00:Oroszország–Szerbia (Tv:M4 Sport)

Március 21., szombat
17.30: Magyarország–Szerbia (Tv:M4 Sport)– élőben az NSO-n!
20.30:Oroszország–Kazahsztán

Március 22., vasárnap
17.30:Szerbia–Kazahsztán
20.30: Magyarország–Oroszország (Tv:M4 Sport)– élőben az NSO-n!

TOVÁBBI CSOPORTOK (március 20–22.)
Llíria:
Spanyolország (rendező), Svédország, Argentína, Szenegál
Podgorica:Montenegró (rendező), Norvégia, Románia, Thaiföld

 

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?

Népsport
2026.06.17. 14:23

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03
Ezek is érdekelhetik