Női kézi: lehet, hogy mégsem vonul vissza a nyáron Kiss Éva

MTI MTIMTI MTI
2020.04.08. 13:35
null
A válogatott miatt meggondolhatja magát (Fotó: MKSZ/Kovács Anikó)
A kialakult helyzet és a tokiói olimpia elhalasztása miatt még átgondolja, hogy valóban befejezi-e sportolói pályafutását ebben az évben Kiss Éva, a női Bajnokok Ligájában és a magyar bajnokságban is címvédő Győri Audi ETO kézilabdacsapatának kapusa.

A 103-szoros válogatott játékos az M4 Sportnak elmondta, az év elején úgy érezte, eljött az ideje a visszavonulásnak, de olimpiai szerepléssel akarta lezárni a karrierjét.

„Ez most változott, egy évvel halasztottak, s ez nyilvánvalóan elgondolkodtató, mert minden sportolónak az az álma, hogy szerepeljen az olimpián″ – nyilatkozott a 32 éves kapus, hozzátéve, hogy jelenleg még nem tudja, milyen végső döntést hoz, de bármi is lesz ez, a győri klub biztosan támogatni fogja ebben.

A koronavírus-járvány miatt félbeszakadt szezont Kiss úgy értékelte, hogy bár voltak kisebb hullámvölgyei a győri együttesnek, végeredményben hozta azt, „amit hozni kellett″, a csapat folyamatosan alakult, az új játékosok beépültek, és összeállt a játék. A Győr a BL-ben bejutott a negyeddöntőbe, az NB I-ben listavezető.

„Tőlünk mindenki azt várja, hogy mindig nyerjünk, de néha a vereségek jól jönnek abból a szempontból, hogy ezek után megerősödünk és összeszedjük magunkat″ – jelentette ki az Európa-bajnoki bronzérmes, háromszoros BL-győztes kézilabdázó.

Elmondta, igyekeznek mindent megtenni annak érdekében, hogy otthoni körülmények között formában tartsák magukat, ugyanakkor a labdás edzések hiányoznak a játékosoknak.

„Minden napra megkapom az edzéstervet, ezt végrehajtom, most ugyanis nem mérkőzésről mérkőzésre, hanem napról napra tudok csak készülni, így próbálom kihozni a legjobbat a helyzetből″ – fogalmazott Kiss Éva.

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
Tegnap, 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik