Kézilabda: a nézők visszatéréséről vitatkoznak a Bundesligában

2020.08.14. 18:07
null
A szurkolók visszatérése miatt aggódnak a német Bundesligában (Fotó: AFP)
Megkongatták a vészharangot a világ legerősebb és pénzügyileg minden bizonnyal a legstabilabb lábakon álló kézilabda-bajnokságában, a német Bundesligában. A legnagyobb klubok vezetői is úgy látják, végzetes lehet, ha a szurkolók nem térhetnek vissza a csarnokokba – írta az Origo.

 

„Ha az év végéig nem térhetnek vissza a szurkolók a csarnokokba, akkor könnyen veszélybe kerülhet az egész sportág léte” – mondta roppant pesszimistán a Handball-World oldalnak az egyik legnagyobb német klub, a Rhein-Neckar Löwen igazgatója, Jennifer Kettermann.

Egyelőre azonban mindenki azzal számol, hogy ha nem is az új idény október 1-i rajtján, de a folytatásban a csarnokokban szurkoló nézők előtt játszhatnak majd a csapatok – természetesen a szigorú biztonsági protokollok szerint. A kézilabda Bundesliga vezetősége már felvette a kapcsolatot az egészségügyi minisztériummal, de egyelőre nem kaptak zöld jelzést: a labdarúgó-bajnoksághoz hasonlóan biztos, hogy október 31-ig zárt kapuk mögött kell rendezni a meccseket.

A teljes cikk ide kattintva olvasható!

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
8 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01
Ezek is érdekelhetik