Női kézilabda: remekeltek a Győr norvég légiósai

2020.10.02. 12:41
null
Oftedal nagyot játszott Dánia ellen (Fotó: AFP, archív)
Csütörtökön több női kézilabda-válogatott is mérkőzést játszott. A Golden League keretén belül a norvégok a dánokat, a franciák a montenegróiakat győzték le.

A norvégok sikerében főszerepet vállaltak a Győri ETO játékosai: a meccs legjobbjának is megválasztott Stine Oftedal hét kísérletből hatszor volt eredményes, nála többször csak klubtársa, Kari Brattset talált be, a beálló nyolc helyzetéből hetet gólra váltott. A kapuban Silje Solberg parádézott, a mezőnyben Veronica Kristiansen két gólt lőtt. A korábbi győri Nora Mörk négy góllal tért vissza. A dánoknál ez volt Jesper Jensen bemutatkozó mérkőzése a kispadon.

A franciák a sérülések és a koronavírus-járvány miatt nem a legerősebb felállásában szereplő Montenegrót ütötték ki, Estelle Nze Minko három gólt lőtt.

A németek és a hollandok felkészülési mérkőzésen Henk Groener együttese bizonyult jobbnak két góllal. A német kapitány kedden még úgy nyilatkozott, a ferencvárosi Emily Bölk karanténban van, ugyanakkor Julia Behnkéről meglepő módon azt közölte, remélik, később még tud csatlakozni. A hollandoknál a ferencvárosi Angela Malestein kétszer talált be, a siófoki Danick Snelder ugyancsak két gólt lőtt, Laura van der Heijden egyszer volt eredményes.

NŐI KÉZILABDA VÁLOGATOTT MÉRKŐZÉSEK
GOLDEN LEAGUE

Franciaország–Montenegró 29–13 (15–6)
Dánia–Norvégia 21–27 (8–16)

További eredmény: Németország–Hollandia 27–25 (16–15)

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
Tegnap, 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik