MKSZ: a nőknél Bíró Blanka, a férfiaknál Bánhidi Bence az év játékosa

2021.02.18. 15:51
null
A férfiaknál Bánhidi, a nőknél Bíró lett a legjobb (Fotó: Karnok Csaba/Délmagyarország; Török Attila)
A Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) Elnöksége megválasztotta a 2020-as esztendő legjobb kézilabdázóit – a nőknél Bíró Blanka, a férfiaknál pedig Bánhidi Bence lett az év játékosa Magyarországon.

 

Az FTC 26 esztendős kapusa, Bíró Blanka a karrierje során először, míg a Mol-Pick Szegedet erősítő, szintén 26 éves Bánhidi Bence a pályafutása során a második alkalommal nyerte el az elismerést.

„Nem számítottam rá, és a hírt hallva először azt gondoltam, hogy a kapusok közül választottak, mert az jóval szűkebb kör lett volna. Furcsa év volt, sok nehézséggel, talán ezzel is magyarázható, hogy bennem nem az maradt meg, hogy jól teljesítettem, de örülök, ha másoknak ez a véleménye. Nagy dolog ez az elismerés, örülök és feldob, de egy-egy fontos bajnokin szerzett két pontra, egy Bajnokok Ligája-továbbjutásra talán elcserélném, hiszen csapatjátékosként számomra azok az igazi sikerek” – mondta a fradi.hu-nak Bíró Blanka.

A strandkézilabdázóknál Csiki Renáta és Kerekes Lőrinc végzett az élen.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: jó hangulatban fejlődnek a tatabányai kis tigrisek

Utánpótlássport
6 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 9:37

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Férfi kézilabda: az FTC visszalépett a nemzetközi kupától – a PLER indul

Kézilabda
2026.06.18. 10:29
Ezek is érdekelhetik