Női kézi: Óva intenék mindenkit, hogy már érmeket osszunk – Danyi

NAGY-PÁL TAMÁSNAGY-PÁL TAMÁS
2021.02.04. 07:22
A Győri Audi ETO KC 33–27-re legyőzte az FTC-Rail Cargo Hungariát a női kézilabda NB I szerdai rangadóján. A találkozó után Danyi Gábor és Elek Gábor vezetőedzők mellett Anne Mette Hansen és Emily Bölk értékelt.

A Ferencváros trénere, Elek Gábor azzal kezdte, hogy gratulált az ellenfélnek.

„Kevesebbet hibázott, mint mi és a kulcsmomentumokban összeszedettebb volt. Ezen a mérkőzésen az egyik csapat nagyon eredményesen tudta hozni a szélsőjátékát, sajnos mi ebben nagyon elmaradtunk attól, ami tőlünk megszokott. A végjátékra a védekezésünk is teljesen felőrlődött, próbáltunk változtatni, de már nem volt eredményes. Negyvenöt percig ez egy nagyon jó mérkőzés volt, az utolsó tizenöt percben nagyon sok volt a hiba a részünkről. Ha ilyen csapat otthonában szeretnénk nyerni vagy nagy álmaink vannak, akkor ezek nem férnek bele. Rosszul oldottuk meg ezt az utolsó tizenöt percet, emiatt nagyon szomorú és elégedetlen vagyok.”

A győriek vezetőedzője, Danyi Gábor szerint csapata az egész mérkőzésen remek teljesítményt nyújtott.

„De a Ferencvárost is dicséret illeti, abszolút nem volt benne ez a különbség, ami a végére kialakult. A mérkőzés utolsó részében mi tényleg kevesebbet hibáztunk, több volt az egyéni jó teljesítményünk és nagyon egységesek voltunk. Mindenkit óva intenék attól, hogy kiosszon bármilyen színű érmet, mert nagyon sok van még hátra a bajnokságból, de az biztos, hogy az ilyen mérkőzések csak előre viszik a magyar kézilabdát.”

A szakemberek emellett arról is beszélnek, mennyire nehéz a jelenlegi időszak a mérkőzésdömpinggel csapataik számára. Ha Emily Bölk és Anne Mette Hansen véleményére is kíváncsi, nézze meg az NSO Tv videóját!

NŐI KÉZILABDA NB I
GYŐRI AUDI ETO KC
FTC RAIL-CARGO HUNGARIA 3327 (14–14)
GYŐR: Silje Solberg – LUKÁCS V. 6, Nze-Minko 4, S. Oftedal 3, Edwige 3, V. Kristiansen 2, Fodor Cs. 3.Csere: LEYNAUD (kapus), BRATTSET 5, Anne M. Hansen 4, Görbicz 3 (3).Edző: Danyi Gábor
FTC: Janurik – MALESTEIN 6 (4), Klujber 4, Kovacsics, Behnke, BÖLK 9, Schatzl Nadine 3.Csere: Hadfi (kapus), Stolle, Szucsánszki 1, Tóth Nikolett, Márton G. 2, Kisfaludy, Háfra N. 1, Kovács Anett 1.Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–2. 12. p.: 8–5. 21. p.: 11–10. 25. p.: 11–12. 36. p.: 18–9. 43. p.: 22–23. 47. p.: 25–23. 51. p.: 29–25
Kiállítások: 4, ill. 2 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 4/4

Legfrissebb hírek

Hat meccs, egy tripla, két dupla – a 16. vb-játéknap 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
1 órája

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
22 órája

Amerikai pite: Már csak 1 fontos kérdés maradt a kieséses szakasz előtt? – vb-kibeszélő, 15. nap

Foci vb 2026
Tegnap, 7:27

Így nyert Ecuador Németország ellen – vb-gólok videón

Foci vb 2026
2026.06.25. 22:28

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

Vinícius Júnior duplázott; Marokkó négyet, Mexikó hármat vágott – a 14. játéknap 20 gólja egy helyen

Foci vb 2026
2026.06.25. 06:42

Videó: így ünnepelte történelmi továbbjutását az öltözőben Dél-Afrika

Foci vb 2026
2026.06.25. 06:18
Ezek is érdekelhetik