Újpestre került a Magyar Kupa; Gulyás István értékeli az Eurokupa-győzelmet

S. T. J.S. T. J.
2021.05.03. 23:15
A Nemzeti Sport keddi számából ajánljuk.

Öt győzelemmel, egy vereséggel, a világelithez tartozó horvátokat és spanyolokat megelőzve végzett az élen az Eurokupában a magyar férfi kézilabda-válogatott. Gulyás István szövetségi kapitány, akinek vezetésével az utóbbi 21 mérkőzéséből 14-et megnyert a gárda, ennek ellenére lapunknak azt mondta, nem lihegik túl a sikert, úgy vannak vele, hogy mindig az aktuális ellenfelet kell legyőzni. Arra a kérdésre, minek tulajdonítható, hogy Spanyolországot leszámítva senkitől sem kaptunk ki még az idén rendes játékidőben, azt felelte, „a szívünk a helyén van, és mára kijelenthetjük: tudásban, képességben is felvesszük a versenyt a riválisokkal”.
Öt győzelemmel, egy vereséggel, a világelithez tartozó horvátokat és spanyolokat megelőzve végzett az élen az Eurokupában a magyar férfi kézilabda-válogatott.
Gulyás István szövetségi kapitány, akinek vezetésével az utóbbi 21 mérkőzéséből 14-et megnyert a gárda, ennek ellenére lapunknak azt mondta, nem lihegik túl a sikert, úgy vannak vele, hogy mindig az aktuális ellenfelet kell legyőzni. Arra a kérdésre, minek tulajdonítható, hogy Spanyolországot leszámítva senkitől sem kaptunk ki még az idén rendes játékidőben, azt felelte, „a szívünk a helyén van, és mára kijelenthetjük: tudásban, képességben is felvesszük a versenyt a riválisokkal”.

A férfi röplabda-válogatott Japánban légióskodó klasszis feladóátlója, Pádár Krisztián társaival péntektől hazai pályán kezdi el az Európa-bajnoki selejtező küzdelmeit. A 24 éves játékos a Nemzeti Sport megkeresésére elmondta, bármilyen feladatot elvállal a siker érdekében: „Ha vizet kell hordanom, vizet hordok, ha nekem kell a vezéregyéniségnek lennem, akkor az leszek.” Pádár beszélt a három csoportriválisról, a norvégról, a portugálról és a fehéroroszról, s azt is elárulta, hogy a belga, a libanoni, a kínai, a dél-koreai, az orosz és a japán bajnokság közül melyik a legerősebb.

A 2020–2021-es évadtól új szabály lépett életbe a férfi élvonalbeli kosárlabda-bajnokságban: az alapszakasz mérkőzéseinek első félidejében legalább egy 23 évnél fiatalabb magyar játékosnak végig a pályán kellett tartózkodnia. Junior mellékletünkben arra voltunk kíváncsiak, vajon beváltotta-e az intézkedés a hozzá fűzött reményeket? A tapasztalatokról a szövetség utánpótlásszakágért felelős vezetőjét, Mészáros Lajost és a DEAC NB I-es alakulata mellett az U20-as válogatottat is irányító Kovács Adriánt kérdeztük.

Legfrissebb hírek

Tomori Győző a 11. idényét kezdi a Dabas edzőjeként; Pongó Máté Zalaegerszegen kosarazik tovább

E-újság
18 órája

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte; Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

E-újság
2026.06.26. 23:50

Jean-Marie Pfaff: Furcsállom, hogy negyven éve nem látjuk vb-n a magyar válogatottat; Fernando Fernández: A spanyoloknak a stílusuk a legveszélyesebb fegyverük

E-újság
2026.06.26. 00:11

A mexikói Pumasnál magyar edzők nevét áldják; az ETO megverte a Fradi ellenfelét

E-újság
2026.06.24. 23:55

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

Messi és Messi!!!; Kenéz György: 70

E-újság
2026.06.23. 00:20

Lionel Messi: Amíg jól érzem magam, ott leszek a pályán; Kopasz Bálint: Ez a királyok viadala, a bajnok viselkedjen férfiként!

E-újság
2026.06.21. 23:59

Lamine Yamal még nem áll készen egy teljes mérkőzésre; Siklósi Gergely: Árnyékai vagyunk önmagunknak

E-újság
2026.06.20. 23:14
Ezek is érdekelhetik