Férfi kézilabda: Máthé Dominikot szerződtette a PSG – hivatalos

2021.06.25. 13:13
null
Máthé Dominik jövő nyártól a PSG-ben folytatja (Fotó: psg.fr)
A Paris Saint-Germain férfi kézilabdacsapata a hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződtette Máthé Dominikot. A 22 éves jobbátlövő 2022-ben csatlakozik a francia sztárcsapathoz, amelyhez két évre szóló, 2024-ig érvényes szerződés köti majd.

Máthé Dominik 2020 nyarán szerződött a Balatonfüredtől az Elverumhoz. A norvég csapat színeiben remekül teljesített a Bajnokok Ligájában (15 meccsen 59 gólt szerzett, ezzel ő lett az együttes házi gólkirálya az elitsorozatban), emellett a magyar válogatottban is alapembernek számít (a 2021-es tornán hét meccsen 31 gólt jegyzett), a jó teljesítményével pedig a PSG figyelmét is felkeltette.

A 22 éves jobbátlövő egyelőre marad az Elverumnál, majd szerződése lejárta után, 2022 nyarán csatlakozik a francia sztárcsapathoz. Máthé két évre írt alá, azaz 2024 nyaráig köti majd szerződés a párizsi alakulathoz.

A PSG-től éppen 2022 nyarán távozik a Máthé posztján szereplő Nedim Rémili: a francia válogatott jobbátlövő a Kielcében folytatja majd a pályafutását.

„Örömmel jelentjük be Máthé Dominik érkezését. Annak ellenére, hogy még csak 22 éves, már a Bajnokok Ligájában és a világbajnokságon is megvillantotta a tehetségét. Alig várjuk, hogy csatlakozzon a keretünkhöz, és hogy lássuk, hogyan fejlődik Raúl González kezei alatt” – mondta a PSG ügyvezető igazgató helyettese, Jean-Claude Blanc.

„Gyerekkori álmom volt, hogy ebben a klubban játszhassak. Csodálatos volt, amikor például Thierry Omeyert vagy Daniel Narcisse-t láttam itt játszani. Hihetetlen ez az egész, alig várom, hogy pályára lépjek” – mondta a bemutatkozó videójában Máthé Dominik.

A magyar jobbátlövő hozzátette, nagyon várja, hogy a Karabatic testvérekkel, Lukával és Nikolával és a többi klasszissal együtt edzhessen. Posztriválisával, Dainis Kristopansszal kapcsolatban úgy fogalmazott, szerinte sokat tanulhat a lett jobbátlövőtől és kiegészíthetik majd egymást.

Máthé azt is elárulta, az Elverumot erősítő Luc Abalóval, a PSG legendájával jelenleg is baráti viszonyt ápol, valamint elmondta, nem is lehet majd más a céljuk, mint a bajnokság és a kupa mellett a Bajnokok Ligája megnyerése.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
11 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

Kézilabda: jön a Veszprémmel a fiú ifjúsági BL négyes döntője

Utánpótlássport
2026.06.12. 09:01
Ezek is érdekelhetik