Férfi kézi: újabb dán válogatott klasszis igazol az Aalborghoz

V. Á.V. Á.
2022.04.12. 11:28
null
Hald is visszatér Dániába (Fotó: AFP)
A német SG Flensburg-Handewitt 27 éves beállója, Simon Hald 2023 nyarán hazatér, s a dán férfi kézilabda-bajnokságban szereplő Aalborgnál folytatja a pályafutását – írja a klub közleménye.


Sorra térnek haza a dán válogatott klasszisai: Mikkel Hansen 2022 nyarától igazol az Aalborghoz, míg Niklas Landin után Simon Hald is 2023 nyarától erősíti az előző idényben BL-döntőt játszó gárdát.

A kétszeres világbajnok Hald 2028-ig írt alá régi-új klubjához – a városban is született –, melynek mezét 2013 és 2018 között viselte első ízben.

„Alig várom, hogy hazatérjek Aalborgba, s újra pályára léphessek a hűséges hazai közönség előtt. Sokat jelent számomra a klub, s távozásom óta figyelemmel kísérem. Lenyűgözött, amit az előző idényben elértek, alig várom, hogy ennek részese legyek” – mondta el Hald az aláírást követően.

Mint ismert, a Veszprém az Aalborggal találkozik a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében.

Legfrissebb hírek

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
9 órája

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.25. 08:31

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
2026.06.24. 08:28

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54

Kézilabda: Takács Maja három fronton is segítette a Győri ETO-t

Utánpótlássport
2026.06.17. 13:01

Kézi: újra a legjobbak között bizonyíthatott a Veszprém az ifi BL-ben

Utánpótlássport
2026.06.16. 08:58

A Magdeburg nem bízta a véletlenre, simán megnyerte a bronzmeccset a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.14. 16:40
Ezek is érdekelhetik