Női kézi NB I: megalakult a gazdasági társaság Győrben

2022.04.22. 20:19
null
Fotó: Kisalföld/Csapó Balázs
Továbbra is zajlanak a magyar bajnokság 2022–2023-as idényétől életbe lépő klublicencrendszerben történő induláshoz szükséges átalakulás folyamatai a Győri Audi ETO KC-nál. Az induláshoz szükséges gazdasági társaság megalakításának folyamata sikerrel lezárult, a menedzsment a klub újonnan megválasztott elnökével, Görbicz Anitával közösen határidőre benyújtja az induláshoz szükséges iratokat, azaz a klub által alapított kft. megfelel a következő évadban életbelépő klublicenc minden feltételének – olvasható a győri klub hivatalos honlapján pénteken megjelent közleményben.

A klub 100 százalékos tulajdonában álló Győri ETO Korlátolt Felelősségű Társaság bejegyzésre került, ügyvezetői együttes aláírási joggal Vanyus Attila, a Győri Audi ETO KC örökös tiszteletbeli elnöke és Endrődi Péter, az egyesület elnökségének tagjai lettek – olvasható a klubhonlapon.

„A felnőttcsapat tagjainak és az Akadémián szereplő csapatainkban versenyző játékosainknak jogviszonya a gazdasági társaságba kerülnek majd át nyáron – idézi a klubhonlap az április 5-én klubelnökké megválasztott Görbicz Anitát. – Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a Győri ETO Kézilabda Clubban csak az akadémiai rendszerben szereplő fiatalok alatti, utánpótlás korú sportolók maradnak nyártól. Számomra a klub elnöki tisztsége mellett azonban továbbra is kiemelten fontos lesz a teljes utánpótlásrendszerünk fejlesztése, ezért munkámmal segíteni fogom az Akadémiát is. Emellett szerepem lesz az első csapat mellett is, támogatni fogom Vanyus Attila és Endrődi Péter urak munkáját.”

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
12 órája

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik