Női kézi: a Győr reagált Ambros Martín FTC-vel kapcsolatos kijelentéseire

D. S. B.D. S. B.
2023.06.08. 13:59
null
A Győr reagált Ambros Martín FTC-vel kapcsolatos kijelentéseire (Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld)
Mint ismert, Bajnokok Ligája-bronzéremmel távozott a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatától Ambros Martín, aki a négyes döntő után az M4 Sportnak adott interjújában arról beszélt, hogy azért volt számukra nehéz a magyar sorozatokban az FTC ellen, mert a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) a fővárosi együttest támogatja. A spanyol edző kijelentésére a kisalföldi klub is reagált.

 

„Nagyon nehéz legyőzni a Ferencvárost a hazai sorozatokban. Ez nem kifogás, nem azért mondom. És nemcsak azért, mert egy kiváló csapatról beszélünk, hanem azért is, mert a szövetség őket támogatja. Számos sportszerűtlen mérkőzésünk volt, olyan, mintha a Győr nem magyar csapat lenne, nem tartozna a többi közé. A játékosok megszállottá váltak, ezt nehezen tudták kezelni, de erről már beszéltem az elmúlt években is” – idézte Ambros Martínt az M4 Sport.

A spanyol szakember kijelentéseire a Győri Audi ETO KC is reagált a honlapján.

„A klub távozó szakvezetője saját véleményét fejtette ki az interjúban. Klubunk hisz a fair play és a sport írott, valamint íratlan szabályainak betartásában. A távozó vezetőedző nyilatkozatának szubjektív, a Magyar Kézilabda Szövetség semlegességét érintő kijelentéseivel nem értünk egyet, ezektől elhatárolódunk” – fogalmaztak a győriek.

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Kézi BL: elkészültek a csoportkör kalapjai – a Győr, az FTC, a Veszprém és a Szeged is várja ellenfeleit

Kézilabda
2026.06.25. 13:05

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

Felért a Győr szintjére a francia sztárcsapat – bemutatjuk a BL-győztes Metzet

Képes Sport
2026.06.16. 07:41
Ezek is érdekelhetik