Női kézi: megnyerte a Pánamerikai Játékokat és kijutott az olimpiára a Győr átlövője

Bruna de Paula 20 góllal vette ki a részét a brazil válogatott végső győzelméből a Pánamerikai Játékokon (Fotó: Getty Images)
A Győri Audi ETO KC átlövőjével, Bruna de Paulával a soraiban nyerte meg a Pánamerikai Játékokat és szerzett olimpiai kvótát Párizsra a brazil női kézilabda-válogatott.
Az elmúlt hetekben Bruna de Paula nélkül állt ki meccseire a Győri Audi ETO KC, hiszen a balátlövő-irányító a Pánamerikai Játékokon szerepelt a brazil válogatottal, amely a csoportkörben Paraguayt, Uruguayt és Kubát is könnyedén legyőzte.
A brazilok az elődöntőben Chile ellen 20 góllal nyertek, majd az Argentína elleni finálét is könnyedén, 30–18-ra húzták be, és a Pánamerikai Játékok megnyerésével kijutottak a párizsi olimpiára.
Bruna de Paula öt meccsen 20 góllal járult hozzá a brazil válogatott sikeréhez.
Legfrissebb hírek

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában
Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk
Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik






