Női kézi: Planéta Szimonetta újabb országban próbálja ki magát

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.03.26. 10:46
Planéta Szimonetta Lengyelországba igazolt (Fotó: Árvai Károly)
A lengyel női kézilabda-bajnokságban szereplő MKS Lublinnál folytatja pályafutását nyártól a DVSC-Schaefflertől távozó magyar válogatott jobbátlövő, Planéta Szimonetta, aki Franciaország és Németország után újabb országban teheti próbára magát.

A lengyel bajnokság felsőházában a Bajnokok Ligája csoportkörét pont nélkül záró Zaglebie Lubin mögött hatpontos hátrányban második helyezett MKS Lublin honlapján azt írta, Planéta Szimonetta személyében olyan játékost igazolt, amilyenre még nem volt példa a lengyel bajnokságban, az 1.96 méter magas kézilabdázó ugyanis az élvonal legmagasabb játékosa lesz, s az első magyar a ligában.

„Nagy öröm, hogy a Bajnokok Ligájában és a világ egyik legerősebb bajnokságában fontos szerepet játszó Planéta Szimonetta képviseli majd a magyarok színeit. A hozzánk csatlakozó játékosokkal tovább erősítjük a tűzerőt és a csapat védekezését. Kétségtelenül telitalálat” – mondta Planéta megszerzéséről Tomasz Lewtak, az MKS Lublin igazgatótanácsának elnöke a klub honlapján.

Planéta karrierje során eddig 435 mérkőzésen 1734 gólt szerzett, a kisalföldiek mellett megfordult a Veszprémi Barabásnál, a francia Chambray Touraine-nál és a német Thüringer HC-nál, míg Debrecenben harmadik idényét tölti.

A kétszeres BL-ezüstérmes, négyszeres magyar bajnok, ötszörös Magyar Kupa-győztes (és kétszeres MK-bronzérmes), Német Szuperkupa-győztes és német ezüstérmes kézilabdázó elmondta, úgy érezte, változásra volt szüksége.

„Újra külföldön akartam játszani. Amikor megtudtam, hogy a Lublin jobbátlövőt keres, úgy döntöttem, ez a tökéletes választás. Vannak barátaim, akik már játszottak Lublinban és csak jókat hallottam a klubról. Profi, fantasztikus szurkolókkal és jó szellemű csapattal. Ezek azok, amelyek segítettek a költözés mellett dönteni. Remélem, a válogatottban és a klubsorozatokban szerzett tapasztalatommal segíteni tudom a csapatot” – mondta Planéta Szimonetta.

 

 

Legfrissebb hírek

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
16 órája

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.26. 13:09

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 13:18

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

Lengyel bajnok, bolgár kupagyőztes kapust igazolt a DVSC

Labdarúgó NB I
2026.06.19. 12:01
Ezek is érdekelhetik