Férfi kézi: három játékosát itthon hagyta a magyar válogatott

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.05.08. 13:46
Mikler Roland nem utazott el a magyar válogatottal a litvániai világbajnoki selejtezőre (Fotó: Szabó Miklós)
A Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) hivatalos honlapján tudatta, hogy a magyar férfi kézilabda-válogatott 17 játékossal elutazott a Litvánia elleni csütörtöki világbajnoki selejtező helyszínére.

Mint megírtuk, Chema Rodríguez, a magyar férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya a Litvánia elleni világbajnoki selejtezők előtt Győrben vezetett edzést a nemzeti csapat 20 fős keretének, de a csütörtöki első mérkőzésre szerdán csak 17 játékos utazott el, a szegedi kapus, Mikler Roland, a stuttgarti irányító, Hanusz Egon és a szegedi balátlövő, Szita Zoltán is itthon maradt.

„Szita Zoltán kisebb kihagyás után végez teljes értékű munkát, ő itthon folytatja a felkészülést, a vasárnapi visszavágón akár pályára is léphet. Hanusz Egon ujjsérülése miatt nem tarthat velünk Vilniusba, a kapusok közül pedig ezúttal Bartucz László és Palasics Kristóf kap lehetőséget – mondta el döntését Chema Rodríguez szövetségi kapitány az mksz.hu-nak. – Tudnunk kell használni azt a tudást, ami az olimpiai selejtezőn olyan jól működött, és élvezni a játékot, mert az is fontos. Készen áll a csapat, hogy kijusson a világbajnokságra, de komolyan vesszük a litván csapatot, és szeretnénk már idegenben előnyt szerezni” – tette hozzá.

FÉRFI KÉZILABDA VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
ELSŐ MÉRKŐZÉS
Csütörtök, 18.00: Litvánia–Magyarország, Vilnius  (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!
VISSZAVÁGÓ
Vasárnap, 17.15: Magyarország–Litvánia, Veszprém (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

A MAGYAR VÁLOGATOTT KERETE
Kapusok: Bartucz László (Tatabánya), Palasics Kristóf (La Rioja – Spanyolország)
Jobbszélsők: Krakovszki Zsolt (NEKA), Imre Bence (FTC), Rodríguez Pedro (Tatabánya)
Jobbátlövők: Ancsin Gábor (Tatabánya), Ilic Zoran (Hamburg – Németország)
Irányítók: Lékai Máté (FTC),  Fazekas Gergő (Wisla Plock – Lengyelország)
Beállók: Bánhidi Bence (Szeged), Rosta Miklós (Dinamo Bucuresti – Románia), Szöllősi Szabolcs (Dabas), Sipos Adrián (Melsungen – Németország)
Balátlövők: Bodó Richárd (Szeged), Ligetvári Patrik (Veszprém)
Balszélsők: Bóka Bendegúz (Balatonfüred), Krakovszki Bence (Tatabánya)
Szövetségi kapitány: Chema Rodríguez

 

Legfrissebb hírek

Sipos Adrián: Örökké hálásak leszünk Chema Rodrígueznek

Kézilabda
5 órája

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

Chema Rodríguez levonta a tanulságokat kapitánysága végén; Mexikóban már háromezer éve is labdával játszottak

E-újság
2026.06.23. 23:50

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hazai vagy külföldi edző üljön Chema Rodríguez helyére a válogatott kispadján?

Kézilabda
2026.06.18. 12:17

Hivatalos: Chema Rodríguez távozik a férfi kézilabda-válogatott éléről

Kézilabda
2026.06.16. 10:36

Ilyés Ferenc a szabadkártya-lemaradásról: Nem sportszakmai döntés született...

Kézilabda
2026.06.09. 14:10

Nem jött össze a szabadkártya, a mieink már biztosan lemaradnak a férfi kézi-vb-ről – távol került az olimpia is

Kézilabda
2026.06.09. 12:55
Ezek is érdekelhetik