Női kézi El: a románok legyőzésével a Storhamaré a trófea

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.05.12. 20:34
null
A Storhamar nyerte a női kézilabda Európa-ligát (Fotó: Storhamar Handball Elite/Fb)
A norvég Storhamar nyerte meg a női kézilabda Európa-liga 2023–2024-es kiírását, miután a sorozat grazi négyes döntőjében, a fináléban 29–27-re győzött a román Gloria Bistrita ellen.

A várt öldöklő küzdelmet hozta a második számú európai kupasorozat, az Európa-liga grazi döntője, melyet a román Gloria Bistrita és a norvég Storhamar vívott egymással. 

Noha a beszterceiek szerezték az első két gólt, az első félidőt a skandinávok uralták, de nagy különbséget ők sem tudtak kialakítani. A piros lap miatt Gnonsiane Niomblát és Nina Bulatovicsot is elvesztő Bistrita a mérkőzés középső 20 percében többször is vezetett, de a második játékrész derekától a norvégok visszavették az irányítást és jobban bírták a feszült végjátékot, így 29–27-es győzelmet aratva hódították el az Európa-ligát.

A mérkőzés legjobbja a Storhamartól Anniken Obaidli volt 13 lövésből kilenc góllal, de tőle nem sokkal maradt el a 10/8-as mutatóval záró Kristin Venn sem.

Óriási fordulatokat hozott a bronzmérkőzés, melyen remekül kezdett és gyorsan 7–2-re ellépett a Nantes a román Dunarea Braila ellen. A korábbi siófoki Tamara Horaceket foglalkoztató franciák még a 40. percben is hét góllal vezettek (26–19), amikor beindult az öt egykori magyarországi légióst (Jelena Zsivkovics, Mireya González, Larissa Araújo, Katarina Jezic, Krisztina Liscsevics) is foglalkoztató Braila, amely olyannyira elkapta a fonalat, hogy az utolsó percben még a Nantes-nak kellett egyenlítenie a hosszabbítás kiharcolásáért. 

A hétméterespárbajban az első öt sorozatban senki nem hibázott, aztán a hatodikban a másodszor próbálkozó Jelena Zsivkovics (korábbi férjezett nevén Lavko) hibázott, Marine Dupuis pedig nem, így a Nantes szerezte meg a bronzérmet.

NŐI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA
NÉGYES DÖNTŐ, GRAZ
BRONZMECCS 
Dunarea Braila (román)–Nantes (francia) 33–33 (14–18) – hétméteresekkel: 5–6
Legjobb dobók: Zsivkovics, F. Gomes da Rocha, M. González 6-6, ill. Ondono, Sajka 6-6

DÖNTŐ
Storhamar (norvég)–Gloria Bistrita (román) 29–27 (14–15)
Ld.: Tamires Morena, C. Laslo 6-6, ill. Obaidli 9,  Venn 8

AZ ELŐDÖNTŐBEN
Storhamar–Nantes 28–27
Gloria Bistrita–Dunarea Braila 37–26

 

Legfrissebb hírek

Anyagi és szakmai okok miatt nem indul a Debrecen a női kézilabda BL-ben

Kézilabda
2026.06.11. 15:43

Kisfaludy Anett: Egy csoda jutott nekünk erre az idényre

Kézilabda
2026.05.19. 11:15

A három magyarral felálló címvédő kilencgólos előnyről bukta el az Európa-liga döntőjét

Kézilabda
2026.05.17. 19:56

Kikapott a Viborgtól, nem lett bronzérmes az Esztergom az Európa-ligában

Kézilabda
2026.05.17. 16:29

Horváth Fanni: Nagyon szeretnénk jól zárni a négyes döntőt

Kézilabda
2026.05.17. 08:35

A hajrát nem bírta a nagyot küzdő Esztergom Dijonban, így lemarad az Európa-liga-döntőről

Kézilabda
2026.05.16. 19:32

A Thüringer HC jutott be elsőként a női kézilabda Európa-liga döntőjébe

Kézilabda
2026.05.16. 16:41

Női kézi El: élvezniük kell a tornát az esztergomiaknak

Kézilabda
2026.05.15. 17:47
Ezek is érdekelhetik