Ilic Zoran távozik a Hamburg kézilabdacsapatától

2024.11.04. 19:02
Fotó: Imago Images
A magyar válogatott Ilic Zoran az idény végén távozik a német élvonalban szereplő HSV Hamburg férfi kézilabdacsapatától.

„Nagyon sok pletyka megy most körülöttem, hogy hol fogom folytatni a karrieremet. Az igaz, hogy nem maradok Hamburgban, és amikor hivatalos lesz, hogy hova megyek, akkor a két klub be fogja jelenteni a sajtónak. Egyelőre ennyit tudok mondani” – nyilatkozta hétfőn az M1 aktuális csatornán az olimpikon jobbátlövő.

Nagy László, a bajnoki címvédő Veszprém HC sportigazgatója július elején elmondta, hogy már idén nyáron vissza akarták hozni Ilicet, és annak ellenére sem mondtak le a megszerzéséről, hogy a hamburgi klubja tárgyalni sem volt hajlandó az eladásáról. Külföldi szakportálok értesülése szerint a francia Montpellier HB is szeretné a soraiban tudni a zentai születésű sportolót, a Handball Base pedig pénteken tényként közölte, hogy jövő nyártól Fazekas Gergő és Szita Zoltán csapatában, a lengyel bajnok Orlen Wisla Plockban folytatja pályafutását.

Ilic csak vasárnap játszotta első tétmérkőzését a mostani idényben – egy gólt szerzett a VfL Gummersbach otthonában 33–29-re elveszített bajnokin –, mert előbb kisebb térdsérülés hátráltatta, majd nem volt megfelelő a vérképe.

„Nagyon jó érzés volt visszatérni a pályára és gólt szerezni. Hétfőn kezdtem újra az edzéseket, amikor teljesen rendbe jött a vérképem. Sajnos kikaptunk, de szerintem nagyon jó meccset játszottunk” – vélekedett.

Hozzátette, az egészségi problémái miatt nem szerepel a szerdai és a vasárnapi Európa-bajnoki selejtezőkre készülő válogatottban, de reményei szerint decemberben és januárban ismét találkozik a társakkal.

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
Tegnap, 12:15

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.24. 12:40

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hiába a pletyka a távozásáról, Veszprémben Xavi Pascuallal tervezik a jövőt

Kézilabda
2026.06.19. 10:16

Férfi kézilabda: az FTC visszalépett a nemzetközi kupától – a PLER indul

Kézilabda
2026.06.18. 10:29

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01
Ezek is érdekelhetik