Per Johansson szerint még nem ért össze teljesen az ETO

J. B. J. B.
2024.11.12. 09:40
Per Johansson kicsit magába tudott nézni (Fotó: Nagy Gábor)
A bajnokságban és a Bajnokok Ligájában is remekül kezdte az idényt a Győri Audi ETO KC, majd október végére hullámvölgybe került, ahonnan a válogatott mérkőzések miatti szünetet követően három nagy különbségű győzelemmel mászott ki. Az elmúlt hetek tanulságairól Per Johansson, a klub vezetőedzője beszélt a Nemzeti Sportnak.

– Az Odensétől elszenvedett súlyos vereséget követően nagyon elkeseredettnek tűnt, azóta azonban nagy különbségű győzelmeket arattak a bajnokságban, legutóbb tizenegy góllal nyertek a Rapid Bucuresti ellen a Bajnokok Ligájában, és fél távnál vezetik a B-csoportot. Van ok a boldogságra?
– Igen, az is vagyok, de az eredmény miatt lehetek is, nem? – kérdezett vissza nevetve Per Johansson, a BL-címvédő Győri Audi ETO KC svéd vezetőedzője. – A dán csapattól elszenvedett vereséget követően nem említettem, de nekünk kifejezetten jól jött, hogy a válogatott miatt szünet következett, ugyanis a játékosok mellett kicsit én is magamba tudtam nézni, átgondolni a történteket, és azt, hogy min kell változtatni.

– Milyen eredményt hozott az elemzés?
– A játékosok hatalmas motivációval érkeztek vissza Győrbe, nagyon nyitottak voltak a közös munkára. Az edzéseken láttam ennek jeleit, az Esztergom és az MTK elleni bajnoki győzelmek alkalmával, ahogy a Rapid ellen is, bár abban az esetben már más szintű mérkőzésről beszélünk. Nagyon fontos volt, hogy megmutassuk a szurkolóknak, tudunk így is játszani.

– Gondolom, önnek is sokat jelentett a siker.
– Persze, magabiztosságot ad. Az önbizalom ugyanis ingadozik a játékosokban – de az edzőben is. A legfontosabb az, hogy ragaszkodjunk a meglévő elképzeléseinkhez, illetve beszéljünk az olyan elemekről, amelyek nem működnek, de intenzív, befektetett munkával lehet rajtuk változtatni. Mi ugyanis mindig a védekezésből építkeztünk, ezt pedig meg is mutattuk a bukarestiek elleni találkozó alkalmával.

– Ha megnézzük az utóbbi két bajnoki győzelmet és azt, hogyan állnak a bajnokságban és a BL-ben, mondhatjuk, hogy elégedett azzal, ahogy csapata szerepel?
– Inkább visszamennék az időben, ugyanis kiemelkedően jól kezdtük az idényt szeptemberben, megvertük az Esbjerget és a Viperset hazai pályán, idegenben a Ludwigsburgot, majd októberben a Brestet is. De még mindig úgy látom, nem ért össze teljesen a keretünk.

– Miért?
– A tapasztalat megvan, de még nem töltöttünk el együtt elég időt. A magunk mögött hagyott időszak rámutat arra, hogy időbe telik, mire összeáll a csapat, az ETO pedig egy „véresen” kemény klub… Nem is beszélve arról, hogy ellenfeleink kifejezetten erősek. A Rapidot sem írnám le, még keresi a játékát, és akkor még itt az Odense, a Brest, az Esbjerg, a Vipers, a többiek pedig majdnem azon a szinten vannak, mint mi.

 

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
17 órája

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik