Magyar válogatott kézissel erősít a Veszprém

PATAKI GYULAPATAKI GYULA
2024.11.25. 13:00
Molnár Robin két évet írt alá Veszprémben (fotó: MKSZ)
A Veszprém Handball Club saját hivatalos oldalain jelentette be, hogy szerződtette Molnár Robint.

Válogatott balszélsővel erősít a Veszprém, a 20 éves Molnár Robin 2025 nyarától csatlakozik a bakonyi együtteshez. Az új szerzemény két évre, 2027 nyaráig kötelezte el magát.

Molnár a korosztályos válogatottak után már a felnőtt nemzeti csapatban is bemutatkozott, hiszen Chema Rodriguez, a válogatott szövetségi kapitánya 2023 áprilisában Litvánia ellen behívta a keretbe, valamint bekerült a nemrégiben kihirdetett januári világbajnokság bő keretébe is. Két év szegedi kitérő után visszatért a NEKA-ra, ahol az előző szezonban 26 meccsen 65 gólt szerzett.

Dr. Bartha Csaba, a Veszprém Handball Team Zrt. vezérigazgatója komoly sikernek tartja a tehetséges balszélső leigazolását, melyről így vélekedett a klub hivatalos honlapján.

„Robinnal két idényre szóló szerződést kötöttünk, így 2027-ig biztosan a Veszprém Handball Club játékosa lesz. Nagyon örülök, hogy egy fiatal magyar tehetség elfogadta megkeresésünket és úgy döntött, megméreti magát a Veszprémben. Biztos vagyok benne, hogy a játékos számára sok segítséget tudunk adni a további fejlődéséhez. Külön köszönjük a NEKA vezetésének a tárgyalásokban a korrekt, elsősorban a játékos érdekeit szem előtt tartó hozzáállását, és köszönjük a NEKA szakmai csapatának, hogy Robint arra a szintre képezte, hogy egy BL csapatban kaphasson lehetőséget.”

Molnár Robint is idézte a klubhonlap.

„Meglepődtem, amikor néhány hónapja megtudtam, hogy a Veszprém érdeklődik irántam, természetesen hatalmas megtiszteltetésnek és komoly kihívásnak tartom azt, hogy a Bajnokok Ligájában szereplő, magyar bajnokhoz igazolhatok. Tudom, hogy sokat kell még dolgoznom és fejlődnöm, de mindent megteszek, hogy bizonyítsam, mire vagyok képes. Az úgynevezett spanyol stílust játsszuk a NEKA-n és a juniorválogatottban is, ismerem a rendszert, örülök, hogy Xavi Pascual vezetőedző számít rám a jövőben. Minden kézilabdázó arra vágyik fiatalon, hogy egyszer komoly élcsapatban és a válogatottban is bizonyíthasson, álomszerű, hogy velem ez megtörtént, izgatottan várom az új lehetőséget.”

 

 

Legfrissebb hírek

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Rossz vicc – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
2026.06.10. 23:21

Ogonovszky Eszter hazatér, és a Vasasnál folytatja

Kézilabda
2026.06.09. 19:14

A Debrecen az ifi BL-trófea első nyertese

Kézilabda
2026.06.07. 13:31

Nagyon jó hírt posztolt a súlyos betegséggel küzdő Zsiga Gyula

Kézilabda
2026.06.04. 21:23

Városi kitüntetést kapott a Veszprémből távozó Gasper Marguc

Kézilabda
2026.06.04. 10:42

Fazekas Máté: Nem szabad csalódottnak lennünk, meg kell nyerni a szegedi meccset!

Kézilabda
2026.06.01. 10:19
Ezek is érdekelhetik