Most már tényleg itt a vége: csődöt jelentett a BL-győztes kéziklub

B. D. K.B. D. K.
2025.01.13. 12:20
A Vipers múlt szombaton játszotta az utolsó mérkőzését (Fotó: Getty Images)
Tavaly ősszel még sikerült megmenteni, hétfőn viszont csődöt jelentett a Vipers Kristiansand vezetősége. A háromszoros Bajnokok Ligája-győztes klubnak (2021, 2022, 2023) a múlt szombati, Buducsnoszt Podgorica elleni BL-mérkőzés volt az utolsó a történetében.

„Nehéz szívvel kell bejelentenünk, hogy a Vipers vezetősége úgy döntött, megszünteti a klub működését és bejelenti a klub felszámolását” – olvasható a klub közleményében, amely hozzáteszi, hogy az elnökség a klub pénzügyi helyzetének alapos felmérése és a további működés lehetőségeinek hiánya után döntött így.

A közleményből az is kiderült, hogy a döntést kiváltó tényező a likviditás volt, továbbá a működési garancia hiánya a mostani idényre.

„A 2024. október 28-i rendkívüli éves közgyűlésen új elnökséget választottak, amely abból indult ki, hogy egy külső szurkolói csoport működési garanciát vállal a 2024–2025-ös idényre. A vezetőség értékelése szerint ez a garancia nem valós, ami felelőtlenséggé teszi a klub tevékenységének folytatását.”

Azt is írja, hogy a 2024-es eredmények azt mutatják, hogy a klub likviditása jelentős kihívást jelent, és az igazgatótanács legkorábban ez év nyaráig nem is vár megfelelő mértékű javulást. Mivel a vagyonkezelő 1.3 millió norvég korona összegű követelést is bejelentett, nincs már alapja a klub további működésének. Mint írják, a garancia hiánya és a likviditási nehézségek miatt az igazgatótanács kénytelen volt csődöt jelenteni és a csődbírósághoz fordulni.

„A bejelentéssel a Vipers hosszú és büszke története véget ér” – áll.

A döntéssel minden Vipers-játékos szabadon igazolhatóvá vált és az együttes azonnali hatállyal visszalép a Bajnokok Ligájától és a bajnokságtól.

 

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Női kézilabda NB I: Jensen áttörése várat magára, Adzsics nem tett csodát

Kézilabda
2026.06.21. 15:55

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

„Nehéz szívvel hagylak el benneteket” – Laura Glauser elköszönt a Fradi családtól

Kézilabda
2026.06.14. 12:17
Ezek is érdekelhetik