Sipos Adrián: A franciák ellen nagyon nehéz volt felépíteni a védekezést

VINCZE SZABOLCSVINCZE SZABOLCS
• Varasd
2025.01.22. 17:55
Sipos Adrián a franciák elleni bemelegítéskor (Fotó: Szabó Miklós)
„A sikert mindig könnyebb feldolgozni, mint a vereséget, de azért ez a vereség még nem vett ki annyit, hogy problémát okozzon a következő meccsen” – többek között ezt mondta Sipos Adrián, a világbajnokságon szereplő férfi kézilabda-válogatott beállója lapunknak.

– Milyen utasítással ment föl a védelmünk a franciák ellen?
– A franciák ellen sokkal kevesebb volt az egy egy elleni játék, inkább kintről lőttek, és onnan játszották tovább – válaszolta Sipos Adrián, a válogatott beállója a franciák elleni keddi 37–30-as vereségre emlékezve. – Mivel sok lerohanásgólt kaptunk, nagyon nehéz volt felépíteni a védekezést, amire egyébként lett volna esély, de azt is hozzá kell tenni, hogy világklasszisok ellen játszottunk, akikre néha hiába készülsz a lehető legjobban. Szinte minden szögből lőttek, és ha kiléptünk rájuk, gyorsan megtalálták az üres embereket.

– És mintha hiányoztak volna a megállító faultok is.
– Lehet, hogy így van, de nagyon kockázatos ilyen ellenfél ellen tíz, tizenegy méterre felmenni, mert nagyon megnyitjuk vele a falat, és még jobban be kell segíteni egymásnak.

– Mentálisan mennyire nehéz végig futni az eredmény után, ráadásul olyan csapat ellen, amelyik kimagaslik a mezőnyből?
– Az ember mindig nyerni megy fel a pályára, az ilyen meccseken pedig pláne meg szeretné mutatni mindenki, mit tud. Frusztráló, hogy tudod, oda kéne érned, mégsem sikerül, vagy úgy érzed, tudod a megoldást, ők azonban még jobbak. Azért nem veszítettük el a hitünket, és ilyenkor nem is szabad elengedni a meccset, hanem megpróbálni csökkenteni a gólkülönbséget.

– Ön hogyan szokta feldolgozni a vereségeket?
– A meccs után minden zavar, azon gondolkodom, mit tudtam volna jobban csinálni, de meg kell tanulni levonni a következtetéseket, és elengedni, továbblépni, mert hiába nyalogatnám a sebeimet, azzal nem lesz jobb. Ilyenkor minél több időt töltök a családommal, esetleg valamilyen sorozatot nézek, ezek teljesen elvonják a figyelmem a kézilabdától.

– Sokat vett ki önökből a franciák elleni mérkőzés?
– Fizikailag a holland vett ki többet, mentálisan viszont a francia. A sikert mindig könnyebb feldolgozni, mint a vereséget, de azért ez a vereség még nem vett ki annyit, hogy problémát okozzon a következő meccsen.

 

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
2026.06.26. 12:15

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
2026.06.25. 10:35

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.24. 12:40

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hiába a pletyka a távozásáról, Veszprémben Xavi Pascuallal tervezik a jövőt

Kézilabda
2026.06.19. 10:16

Hazai vagy külföldi edző üljön Chema Rodríguez helyére a válogatott kispadján?

Kézilabda
2026.06.18. 12:17

Férfi kézilabda: az FTC visszalépett a nemzetközi kupától – a PLER indul

Kézilabda
2026.06.18. 10:29
Ezek is érdekelhetik