Imre Bence: A világbajnokság nagyon fájó emlék, de…

2025.02.26. 17:27
Fotó: Árvai Károly
A jobbszélső Imre Bence elárulta: a mai napig szomorú, mert a magyar férfi kézilabda-válogatott elveszítette a világbajnoki negyeddöntőt januárban.

 

„A világbajnokság nagyon fájó emlék, de szeretek a realitások talaján maradni. Kedvező ágon voltunk, és amikor kellett, nagyon jól játszottunk” – nyilatkozta az M1 aktuális csatornán a német THW Kiel játékosa.

Hozzátette, ha például Portugáliával, Spanyolországgal, Brazíliával és Norvégiával találkoztak volna, lehetséges, hogy másként alakul a szereplésük, bár már tavaly is megmutatták, hogy fel tudják venni a versenyt a legjobbakkal is.

„Jó világbajnokság volt, és ha a negyeddöntő utolsó öt percében jobban játszottunk volna, akkor most elődöntőről, sőt, talán még nagyobb bravúrról, éremszerzésről beszélnénk, de sajnos ez nem történt meg” – vélekedett.

A magyarok az 55. percben még 30-26-ra vezettek a társházigazda Horvátország ellen a zágrábi negyeddöntőben, de végül 31-30-ra kikaptak.

„A mai napig szomorúak vagyunk, és biztosan szóba fog kerülni a következő összetartáson is a téma, de menni kell tovább” – közölte.

Imre elárulta: a Franciaországgal szemben elveszített olimpiai csoportmérkőzés is nagyon fájó emlék számára, de a német élvonalban, a Bajnokok Ligájában és az Európa-ligában hétről hétre nagyon komoly mérkőzések vannak, ezért a légiósok gyorsan megtanulják, hogy a kudarcokon és a sikereken is túl kell lépni.

„Összességében jó kézilabdát játszottunk, és az utóbbi időben eredményesek voltunk. Úgy gondolom, még nagyon sok van ebben a csapatban. Sok fiatal, illetve sok idősebb, motivált játékosunk is van. Nagyon jó egyveleg, és bízom benne, hogy a januári Európa-bajnokságon szép eredményt tudunk elérni” – magyarázta a jobbszélső.

Hangsúlyozta, nagyon nehéz elődöntőbe jutni egy világversenyen, de nagyon jó lenne, ha ezt a határt egyszer átlépnék, mert azzal talán átszakadna bennük egy komoly gát, ahogyan a – decemberben Eb-bronzérmet nyert – női válogatott esetében is.

„Lehet, hogy nekünk is ez kellene ahhoz, hogy egy kicsit felszabadultabbak legyünk” – jegyezte meg.

A férfi válogatott játékosai legközelebb márciusban találkoznak, mert 12-én Podgoricában, 16-án pedig Tatabányán játszanak Európa-bajnoki selejtezőt Montenegróval.

 

 

Legfrissebb hírek

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

Férfi kézi: Filip Jícha tizenhat év után távozik Kielből

Kézilabda
2026.06.23. 11:51

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hazai vagy külföldi edző üljön Chema Rodríguez helyére a válogatott kispadján?

Kézilabda
2026.06.18. 12:17

Hivatalos: Chema Rodríguez távozik a férfi kézilabda-válogatott éléről

Kézilabda
2026.06.16. 10:36

A Kiel magyar szavakkal búcsúzott a Veszprémhez távozó Imre Bencétől

Kézilabda
2026.06.14. 17:02

Ilyés Ferenc a szabadkártya-lemaradásról: Nem sportszakmai döntés született...

Kézilabda
2026.06.09. 14:10

Nem jött össze a szabadkártya, a mieink már biztosan lemaradnak a férfi kézi-vb-ről – távol került az olimpia is

Kézilabda
2026.06.09. 12:55
Ezek is érdekelhetik