Kézilabda: visszatér Győrbe a válogatott jobbszélső

2025.03.18. 13:44
Krakovszki Zsolt szerint Győrben minden adott, hogy a pályán és azon kívül is fejlődjön (Fotó: ETO University Handball Team)
Krakovszki Zsolt válogatott jobbszélső a szezon végén távozik a német élvonalbeli HSG Wetzlartól és visszatér a győri ETO University HT együtteséhez.

A klub és a Széchenyi István Egyetem keddi közös sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy a győri születésű 22 éves játékos a Győri FKKA utánpótlásában kezdte pályafutását, majd 2017-ben a Nemzeti Kézilabda Akadémiára került, ahonnan tavaly nyáron szerződött Németországba. A válogatottban eddig 15 mérkőzésen 26 gólt szerzett, tagja volt a tavalyi Európa-bajnokságon ötödik helyen végző nemzeti csapatnak is.

Sajnos úgy érzem, hogy a Wetzlarhoz fűzött elképzeléseim, reményeim nem úgy alakultak, ahogyan elterveztem. Adódott egy nagyszerű lehetőség Győrből, felvázolták az ETO jövőbeli terveit, amelyek passzoltak az én elképzeléseimhez” – mondta a játékos.

Hozzátette, a klubnak a bronzérem megszerzése és ezáltal az európai kupaszereplés kiharcolása lesz a célja a következő idényben.

Úgy gondolom, meglesz rá minden esélyünk. Szeretnék meghatározó tagja lenni a csapatnak, és segíteni a célok elérését” – mondta. Uhlig Rita, a Győri ETO-UNI FKC Kft. ügyvezetője leszögezte, hogy a sport mellett az oktatás is rendkívül fontos számukra, és büszkék rá, hogy Krakovszki Zsolt a tanulmányait tovább folytatja a Széchenyi István Egyetemen.

„Az ETO és az egyetem támogatása lehetőséget ad arra, hogy a pályán és azon kívül is fejlődjek. Hiszem, hogy hosszú távon egy sportolónak több lábon kell állnia, és Győrben ehhez minden adott” – közölte a jobbszélső. Az ügyvezető szerint Krakovszki a következő évek egyik meghatározó magyar játékosa lehet, ezért hosszú távra terveznek vele. A győri csapat újoncként jelenleg az ötödik helyen áll a férfi NB I tabelláján.

 

 

Legfrissebb hírek

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

Az FTC-től szerződtetett beállót az ETO férfi kézilabdacsapata

Kézilabda
2026.06.16. 17:23

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Rossz vicc – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
2026.06.10. 23:21

Ogonovszky Eszter hazatér, és a Vasasnál folytatja

Kézilabda
2026.06.09. 19:14

A Debrecen az ifi BL-trófea első nyertese

Kézilabda
2026.06.07. 13:31

Nagyon jó hírt posztolt a súlyos betegséggel küzdő Zsiga Gyula

Kézilabda
2026.06.04. 21:23

Férfi kézi NB I: a Tatabánya válogatott beállót, a Győr gólkirályt igazol

Kézilabda
2026.06.04. 16:06
Ezek is érdekelhetik