Nem volt kérdés Tatabányán: elsőként a Győr jutott be a női kézilabda MK döntőjébe

2025.03.01. 16:30
Fotó: Szabó Miklós
A papírformának megfelelően elsőként a Győri Audi ETO KC jutott be a női kézilabda Magyar Kupa döntőjébe. A kisalföldi együttes a szombati tatabányai elődöntőben a Moyra-Budaörs ellen aratott 38–28-as győzelmet, és a vasárnapi fináléban a másik elődöntő továbbjutójával, a Ferencvárossal találkozik.

A tatabányai multifunkciós csarnokban az első meccsen eleinte egészen jól tartotta magát a budaörsi csapat, Uhrin Liliék a félidő elején kétszer is vezettek, és nem hagyták meglépni a győrieket. Hatadou Sako ezúttal nem villogott a kapuban, a túloldalon Vártok Tamarát a léc segítette ki többször. A 27. percben Marincsák Nikolett szép találatának köszönhetően két gólra tudtak zárkózni a budaörsiek, de a félidő végére megrázta magát az ETO. Vártok ugyan Fodor Csenge ziccerét védte, ám Bruna de Paula próbálkozásai ellen tehetetlennek bizonyult, a felek 19–13-as győri vezetéssel vonulhattak szünetre.

Fotó: Szabó Miklós

A második félidő elején nem potyogtak a gólok, hét perc alatt három győri találatra nem érkezett válasz. Ebből Sand­ra Toft is kivette a részét, a szünetben beálló rutinos ETO-kapus ennyi idő alatt több védést mutatott be, mint Sako a teljes első játékrészben. Dione Hou­sheer a helyzeteit és a hétmétereseket is magabiztosan értékesítette, a holland jobbátlövőnek fontos szerepe volt abban, hogy a 43. percben már kilenccel vezettek a győriek. A 38–28-as végeredményt Horváth Petra bombagólja állította be, a győriek főleg az első félidő végén és a második játékrész elején nőttek ellenfelük fölé. Housheeréknek ennél bizonyosan nehezebb dolguk lesz a döntőben, míg a budaörsiek az első 27 percükből meríthetnek erőt a bronzmérkőzésre.

A találkozón a győriek legeredményesebb játékosa a 8 gólos Dione Housheer volt, őt követte 6 találattal Bruna De Paula. A budaörsiek legjobbjának az 5 gólos Bardi Fruzsina bizonyult.

 

NŐI KÉZILABDA MAGYAR KUPA, NÉGYES DÖNTŐ
ELŐDÖNTŐ
GYŐRI AUDI ETO KC–MOYRA-BUDAÖRS HB 38–28 (19–13)
Tatabánya, 3099 néző. Vezette: Fekete T., Hajdu T. 
GYŐR: Sako – GYŐRI-LUKÁCS 5, HOUSHEER 8 (4), Lagerquist 1, BRATTSET DALE 4, Nze Minko 2, VAN WETERING 5. Csere: Sandra Toft (kapus), K. Jörgensen 2, Dulfer 1, DE PAULA 6, Rju Un Hi 1, Fodor Cs. 1, Hovden 2. Edző: Per Johansson
BUDAÖRS: Vártok R. – Vártok T. 2, Schneider, MARINCSÁK 4, BARDI 5, Uhrin 3, Szöllősi-Schatzl 2. Csere: Mistina K. (kapus), Hudák, Szekerczés 3 (2), Gorilszka 2, Farkas Júlia, Lengyel E. 2, Sztankovics K. 1, Horváth P. 3, Helm 1. Edző: Buday Dániel
Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–3. 9. p.: 6–5. 11. p.: 9–5. 19. p.: 13–9. 27. p.: 15–13. 37. p.: 22–13. 44. p.: 27–17. 52. p.: 32–21. 56. p.: 35–24
Kiállítások: 2, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/2
MESTERMÉRLEG
Per Johansson: – Úgy alakult a mérkőzés, ahogyan szerettük volna, bíztam benne, hogy az elején kihívások elé állít bennünket az ellenfél. Tetszett az első félidő utolsó öt percében mutatott teljesítményünk és annak is örülök, hogy sokat tudtam cserélni. Az is fontos, hogy mindenki egészséges maradt nálunk, és hogy tulajdonképpen korán eldöntöttük az elődöntőt.
Buday Dániel: – Voltak részcélok, amelyeket a csapat elé kitűztem és összességében elégedett vagyok, mert jó mérkőzést játszottunk a magunk szintjén. Az első félidő vége kicsit fájt, két perc alatt kaptunk három gyors gólt, a technikai hibákat is azonnal megbüntették a győri játékosok, de ötven-ötvenöt percig vállalható találkozó volt, kis csapatként jól tartottuk magunkat.

A második elődöntőben
FTC-Rail Cargo Hungaria–Motherson Mosonmagyaróvári KC 32–26 (20–12)

 

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

A benevezett klubok közül csak egy nem indulhat a női kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.10. 16:09

Az ETO ügyvezetője: Legközelebb még eredményesebbek leszünk

Kézilabda
2026.06.09. 15:43
Ezek is érdekelhetik