Kézilabda: újabb brazil játékos Szombathelyen

P.  GY. B. P. GY. B.
2025.04.11. 17:46
Milena Menezes Szombathelyen folytatja (Fotó: szombathelyikezilabda.hu)
A Szombathely női kézilabdacsapata saját hivatalos oldalain jelentette be, hogy szerződtette Milena Menezest, aki a következő idényben csatlakozik a nyugat-magyarországi együtteshez.

Naira Almeida után újabb brazil játékossal erősít a Szombathely női kézilabdacsapata. A Vas vármegyei együttes ugyanis leigazolta Milena Menezest.

A klubhonlap beszámolója szerint a 2000-es születésű beálló az északmacedón WHC Gjorcse Petrov Szkopje együttesétől érkezik majd Szombathelyre. Előtte 2018 és 2023 között hazájában az első osztályú Clube Portugues csapatát erősítette. A fizikailag rendkívül erős válogatott játékos az előző idényben bajnokságot és kupát is nyert Észak-Macedóniában. 2021-ben a Brazil Játékokon a legjobb védőjátékosnak, 2022-ben pedig a brazil nemzeti liga döntőjében a legjobb beállónak választották.

„Azért választottam az SZKKA-t, mert mindig is szerettem volna Magyarországon játszani, és a klub céljai teljes mértékben egybeesnek az én céljaimmal. Szeretnék magas szinten teljesíteni, és ez számomra egy fantasztikus lehetőség a fejlődésre. A célom az, hogy a klubot az élvonal élmezőnyében tartsuk, minden meccsen a legjobbamat nyújtva, és hogy segítsem a csapatot a folyamatos fejlődésben – közösen, együtt haladva előre. Nagyon pozitív érzésekkel érkezem, tele motivációval! Azért vagyok itt, hogy hozzátegyek a közös sikerekhez – energiával, eltökéltséggel és a kemény munkára való hajlandósággal” – nyilatkozta Milena Menezes.

 

 

Legfrissebb hírek

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Rossz vicc – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
2026.06.10. 23:21

Ogonovszky Eszter hazatér, és a Vasasnál folytatja

Kézilabda
2026.06.09. 19:14

A Debrecen az ifi BL-trófea első nyertese

Kézilabda
2026.06.07. 13:31

Nagyon jó hírt posztolt a súlyos betegséggel küzdő Zsiga Gyula

Kézilabda
2026.06.04. 21:23

Városi kitüntetést kapott a Veszprémből távozó Gasper Marguc

Kézilabda
2026.06.04. 10:42

Fazekas Máté: Nem szabad csalódottnak lennünk, meg kell nyerni a szegedi meccset!

Kézilabda
2026.06.01. 10:19
Ezek is érdekelhetik