Fabregas: Már nem félek hallatni a hangomat

V. H. L.V. H. L.
2025.05.13. 16:36
null
Ludovic Fabregas akcióban (Fotó: Árvai Károly)
Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) honlapjának adott interjút a One Veszprém francia válogatott beállója, Ludovic Fabregas. A huszonnyolc éves játékos a beszélgetésben elárulta: sokáig tartott, míg megszerezte a vezérszerephez szükséges önbizalmat, valamint azt is kifejtette, hogy a sportágban miért a védekezés igényli a legprecízebb csapatmunkát.

Jóformán szavát sem lehetett hallani pályafutása korai éveiben Ludovic Fabregasnak – ezt maga a ONE Veszprém beállója árulta el az Európa Kézilabda-szövetség (EHF) honlapjának adott interjújában. Az évek múltával, a tapasztalat és a trófeák gyűltével aztán egyre komolyabb szava lett aktuális csapatában azzal egyidejűleg, hogy egyre nagyobb felelősség hárult rá.

„Úgy vélem a változás akkor jött el, amikor 2021-ben a Barcánál jött a generációváltás. Raúl Entrerrios visszavonult, csakúgy, mint Victor Tómas és Cédric Sorhaindo, és Xavi Pascual, az edzőnk azt mondta, több felelősséget kell vállalnom” – jelölte meg a háttérből előrelépés pillanatát a francia válogatott csapatkapitánya.

Fabregas ma már úgy érzi, nem kell erőszakot tennie természetén, ha arról van szó, hogy meg kell szólalnia, de még mindig gondosan kivárja a pillanatot, hogy a megbeszéléseken valóban értékes hozzászólással tudja szolgálni a csapat javát.

„Mindig igyekszem megtalálni azokat a kulcspillanatokat, amikor fel kell emelnem a szavamat. Ha csapat hangadói közül valaki megszólal és valami értelmeset mond, akkor nem szólok hozzá csak azért, hogy mondjak valamit. Inkább utolsóként beszélek, mint elsőként, mert a forró pillanatokban mindig vannak olyan érzelmek, amelyek a tisztánlátás elvesztéséhez vezetnek” – fogalmazott az olimpiai, világ- és Európa-bajnok, háromszoros Bajnok Ligája-győztes játékos.

Az interjúban Fabregas elárulta: csapatcentrikus természetéből adódóan a pályán a védekezést szereti a legjobban.

„Azért ez a kedvencem, mert az egész csapat kell hozzá, az egész védelemnek együtt kell működnie ahhoz, hogy túljárjunk az ellenfél eszén. A labda megszerzéséhez mindenki részéről tökéletes koordináció kell, a védekezés ritkán szól az egyéni villanásokról.”

A kiváló beálló önfeláldozása saját bevallása szerint korábban gyakran ahhoz vezetett, hogy kevésbé élvezte a játékot, mint csapattársai. Fabregas szerint ez már a múlté, mert az idő előrehaladtával egyre nagyobb lett az önbizalma, s ez játékának is jót tett.

„Mindig igyekszem megtalálni az egyensúlyt a csapat és önmagam közt, fel tudom mérni a saját fontosságomat. Tudom, mire vagyok képes, tudom, mit kell tennem, hogy a legjobb játékomat nyújtsam, s a társaimnak is akkor van a legnagyobb esélye az önkifejezésre, ha ez nekem is sikerül.”

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
13 órája

EHF: nincs Szeged- vagy Veszprém-játékos az idény álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.24. 12:40

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

A Tatabánya és a Szeged is szabadkártyát kért a férfi kézilabda Bajnokok Ligájába

Kézilabda
2026.06.17. 17:18

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

A Kiel magyar szavakkal búcsúzott a Veszprémhez távozó Imre Bencétől

Kézilabda
2026.06.14. 17:02
Ezek is érdekelhetik