Vámos Petra: Bízom benne, hogy sok magyar szíve dobog majd értünk is

2025.05.30. 14:46
null
Árvai KárolyVámos Petra reméli, hogy sokan szurkolnak majd a Metznek a hétvégén
A szezonban eddig veretlen a három magyart is foglalkoztató Metz női kézilabdacsapata. Vámos Petráék pedig már nem is hibázhatnak, ha valóra akarják váltani álmaikat a Bajnokok Ligája hétvégi négyes döntőjében. A francia bajnok magyar irányítója bízik benne, hogy sok magyar szurkol majd nekik is az MVM Dome-ban.

 

„Nagyon jó érzések vannak bennem – kezdte az irányító Vámos Petra.Ahogy szerdán megérkeztünk, lehetett rajtunk látni, mindhármunkon, hogy kivirultunk. Nagyon jó érzés itthon lenni, biztos vagyok benne, hogy fantasztikus lesz a hangulat az MVM Dome-ban, és bízom benne, hogy sok magyar szíve dobog majd értünk is ezen a hétvégén!”

MENNYIRE ISMERI VÁMOS PETRA A CSAPATTÁRSAIT?

 

A Vámoson kívül Szemerey Zsófit és Szöllősi-Schatzl Nadine-t is foglalkoztató Metz kapusa, Cléopatre Darleux az irányító Allison Pineau-hoz hasonlóan visszavonul az idény végén, így számukra még különlegesebb lesz a hétvégi négyes döntő.

„Próbálok nem sokat gondolni rá, hogy ezek a karrierem utolsó mérkőzései, egy négyes döntő önmagában elég különleges. Egyáltalán a tény, hogy itt vagyunk, sok munkával és lemondással járt az egész idényben. A bajnoki cím és a Francia Kupa már zsebben, de nem elégszünk meg ennyivel, szeretnénk a BL-ben történelmet írni, és első francia csapatként elhódítani a trófeát” – mondta lapunknak Darleux.

És hogy milyen a kapcsolata magyar poszttársával? „Nagyon szeretem Zsófit, harmonikus a viszonyunk. Jól megértjük egymást, folyamatosan segítjük a másikat. Különböző stílust képviselünk, így jól kiegészítjük egymást.”

A világklasszis francia kapus nem tulajdonított túlzott jelentőséget a ténynek, hogy még veretlenek az idényben, persze jobb érzés ilyen masszív teljesítménnyel a hátuk mögött megérkezni a négyes döntőbe.

Bár a Metz megpróbálta, nem volt igazán esély rá, hogy meggyőzzön még egy évről – folytatta Darleux. – Ezzel együtt nem volt könnyű a döntés, sokat gondolkodtam rajta. Még mindig nagyon szeretem a kézilabdát, jól éreztem magam a klubban, és az egyik legjobb idényemet futom. Viszont ott a családom, és több időt szeretnék velük tölteni.”

Darleux (középen) és Vámos jó hangulatban érkeztek meg a sajtófélórára (Fotó: Árvai Károly)

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA 
NÉGYES DÖNTŐ (BUDAPEST, MVM DOME)

 ELŐDÖNTŐ
Május 31., szombat
15.00: Győri Audi ETO KC–Team Esbjerg (dán)
18.00: Metz (francia)–Odense (dán)

 HELYOSZTÓK
Június 1., vasárnap
15.00: bronzmérkőzés
18.00: döntő

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Női kézilabda NB I: Jensen áttörése várat magára, Adzsics nem tett csodát

Kézilabda
2026.06.21. 15:55

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

„Nehéz szívvel hagylak el benneteket” – Laura Glauser elköszönt a Fradi családtól

Kézilabda
2026.06.14. 12:17
Ezek is érdekelhetik