„Minden győzelem annyit ér, amennyire megünneplik” – így fogadták Győrben a BL-győztes ETO-t

2025.06.02. 20:58
null
Fotó: Kisalföld
Legvérmesebb szurkolóik előtt, az Audi Arénában zárták az idényt a magyar bajnok és Bajnokok Ligája-győztes Győri Audi ETO KC kézilabdázói hétfő este. Kari Brattset Dale ismét magyarul köszöntötte a drukkereket, Per Johansson pedig külön kiemelte, megköszönte, hogy a tábor mindenhová elkíséri a csapatot.

A játékosok egyenként vonultak az arénában felállított színpadra, nyakukban a vasárnap megnyert BL-aranyéremmel. A bevonuláskor a zöld-fehérbe öltözött szurkolók állva és tapssal fogadták a játékosokat és a szakmai stáb tagjait.

Per Johansson állt először a közönség elé. Azt emelte ki, hogy nagyon büszke a lányokra és a stábra, valamint megköszönte a szurkolóknak, hogy mindenhová elkísérték a csapatot ebben a idényben is.

A csapatkapitány, Kari Brattset Dale magyarul mondta, hogy „Megcsináltuk, együtt!”, majd szintén magyarul hozzátette, hogy büszke a csapatára, örül, hogy megnyerték a magyar bajnokságot és a BL-trófeát is, majd ő is megköszönte a drukkereknek, ahogy a csapatnak szurkoltak.

Görbicz Anita, a Győri ETO KC elnöke arról beszélt, hogy hihetetlen erő van a lányokban. Kiemelte: minden idény elején az a cél, hogy ahol elindulnak, onnan kupával térjenek haza, de azért ez nem egyszerű feladat. Ez a szezon nagyon nehéz volt és a négyes döntő is minden idők legkiegyensúlyozottabbja volt, így a teljesítményükre büszke – fogalmazott.

Endrődi Péter, a Győri ETO Kft. ügyvezetője az ünneplőknek arról beszélt, hogy napfelkeltéig ünnepelték a BL-győzelmet és jövőre három kupát szeretnének nyerni. Vanyus Attila, a Győri ETO Kft. másik ügyvezetője felidézte, hogy milyen úton jutott el a klub oda, hogy megnyerte az idei szezonban a magyar bajnokságot és hetedik alkalommal vihette Győrbe a BL-trófeát.

 

 

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Kézi BL: elkészültek a csoportkör kalapjai – a Győr, az FTC, a Veszprém és a Szeged is várja ellenfeleit

Kézilabda
2026.06.25. 13:05

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Női kézilabda NB I: Jensen áttörése várat magára, Adzsics nem tett csodát

Kézilabda
2026.06.21. 15:55

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06
Ezek is érdekelhetik