Nagy változás a Győri ETO-nál, távozik a sportvezető

R. D. P.R. D. P.
2025.07.31. 11:51
null
Szabó Tamás hosszú ideig fontos szerepet töltött be Győrben (Fotó: Audi.hu)
Másfél évtizedes közös munka után távozik a Győri Audi ETO KC nemzetközi igazgatója, Szabó Tamás. A klub és a sportvezető útjai közös megegyezéssel válnak el.

Szabó Tamás 2010 óta erősítette a győri klub menedzsmentjét, pályafutása során számos területen dolgozott az egyesületnél. Fontos szerepet vállalt a csapat nemzetközi kapcsolattartásában, és szpíkerként is rendszeresen közreműködött a hazai mérkőzéseken. Emellett tolmácsként is segítette a kommunikációt az edzők, a játékosok és a szurkolók között.

A rutinos szakember háttérmunkája révén részese volt a klub összes Bajnokok Ligája-győzelmének, valamint több magyar bajnoki, Magyar Kupa- és Szuperkupa-aranyérem megszerzésének is. Munkássága alatt a győri klub 7 BL-aranyat, 3 ezüstöt és 2 bronzot ünnepelhetett, emellett 11 bajnoki címet, 9 Magyar Kupát és 2 Szuperkupát nyert.


Szabó a klub nemzetközi érdekképviseletében is aktív szerepet vállalt: megalakulása óta képviselte az ETO-t a női klubcsapatok európai szövetségében, a WFCH-ban.

Hihetetlen utazás volt az elmúlt másfél évtized az Audi ETO-ban. Rengeteget tanultam és sokat fejlődtem az évek során. Büszke vagyok, hogy részese lehettem annak a folyamatnak, amikor a klub jó csapatból korszakos együttessé vált. Hálás vagyok minden mérkőzésért, élményért. Ugyan mostantól új kihívásokat keresek, az évtizedes kötelékek elszakíthatatlanok

– nyilatkozta a búcsúzó sportvezető.

Kézilabda
2025.07.29. 09:04

A Győri ETO edzője az anyai örömök előtt állókról: Tudtam a szándékukról, ezért is „igazoltuk túl” magunkat

Per Johansson a rivális Ferencvárosról úgy véli, Jesper Jensen vezetőedző érkezésével erősebb lett a csapat.

 

Legfrissebb hírek

Kézi: a második meccsüket is megnyerték a magyarok az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
4 órája

MotoGP: Bagnaia távozik a Ducatitól, Acosta váltja – hivatalos

Egyéb autó-motor
23 órája

Kézilabda: kiütéses győzelemmel kezdtek a magyarok az U20-s női vb-n

Utánpótlássport
Tegnap, 8:28

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: szerdán kezdődik Kínában az U20-as női világbajnokság

Utánpótlássport
2026.06.23. 09:02

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pigniczki Krisztina: A munkában hiszek

Utánpótlássport
2026.06.19. 17:54
Ezek is érdekelhetik