„Remélem, ezzel példát mutatok akár a kortársaimnak, de leginkább a fiatalságnak” – Görbicz Anita lediplomázott

B. A. P.B. A. P.
2025.07.04. 18:57
null
Görbicz Anita lediplomázott (Fotó: gyorietoc.hu)
A Győri ETO KC Akadémia elnöke, Görbicz Anita értékelte az idényt, továbbá megosztott egy örömhírt, lediplomázott.

Görbicz Anita a Győri ETO KC elnöke a klub honlapjának nyilatkozva tudatta, megszerezte egyetemi diplomáját.

„Már középiskolás éveim végén is a kézilabda körül forgott az életem, így akkor nem folytattam tanulmányaimat. Profi pályafutásomat befejezve, majd a klub vezetőségébe kerülve fontosnak tartottam, hogy gyarapítsam tudásom, annak érdekében, hogy megbirkózzam az új környezetben rám váró kihívásokkal. Híve vagyok az élethosszig tartó tanulásnak, és remélem, ezzel példát mutatok akár a kortársaimnak, de leginkább a fiatalságnak. Diplomámat az Edutus Egyetemen kereskedelem és marketing szakterületen szereztem nemzetközi kapcsolatokra specializálódva. A képzés négy évig tartott, elnöki feladataim ellátása mellett tanultam, így az elméleti tudás mellé egyből társultak a gyakorlati elemek is. Értékes tudásra tettem szert, amit kamatoztatni tudok sportvezetőként a jövőben, hiszen a klubot továbbra is szeretnénk a nemzetközi kézilabdázás csúcsán tartani” – kezdte az interjút Görbicz Anita. 

A Győri ETO KC elnöke elmondta, az elsődleges célja továbbra is az akadémisták fejlesztése. Úgy érzi, a korosztályos csapatok jól teljesítettek az idényben, „az Akadémia egyes csapat legfontosabb feladata az volt, hogy felvegye a felnőtt mezőny ritmusát, és bennmaradjon az NB I/B-ben, amely a profivá válás küszöbén álló akadémisták fejlődése szempontjából létfontosságú.”

Görbicz hozzátette, hogy a játékosok száma nem változott, viszont az eddigi három helyett négy csapatra osztották őket, így mindenki több figyelmet és lehetőséget kapott. „Ebben az idényben öt fiatal kapott lehetőséget, hogy a felnőttek között bizonyítson – és nem csak magyar bajnokikon, a Bajnokok Ligájában is –, több mint ezernyolcszáz játékpercet gyűjtve. Azonban be kell látni, tizennyolc-tizenkilenc évesen – még az akadémiáról kikerülve is – nagyon nehéz a világ legjobb csapatában állandó helyet kiharcolni.”

 

Legfrissebb hírek

Női kézi BL: a címvédő megkapta a Győrt a csoportjába, megvannak a Fradi ellenfelei is

Kézilabda
2026.06.26. 11:29

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Női kézilabda NB I: Jensen áttörése várat magára, Adzsics nem tett csodát

Kézilabda
2026.06.21. 15:55

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12
Ezek is érdekelhetik