Skaliczki László: A siker kódolva volt Szegeden

SZ. Z.SZ. Z.
2025.10.18. 13:47
null
Fotó: Dömötör Csaba
Az OTP Bank-Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 50 évvel ezelőtt harcolta ki az élvonalba jutást.


Az NB I/B-t megnyerő együttesnek tagja volt Skaliczki László is, aki akkor húszévesen a fiatalos lendületet képviselte.

1975. OKTÓBER 18. aranybetűkkel íródott a szegedi kézilabdázás történelemkönyvébe. Ezen a napon a Szegedi Volán SC megnyerte az NB I/B-s bajnokságot, és kiharcolta a feljutást az első osztályba. A napjainkban már rendszeresen a hazai trófeákért harcoló és a BL négyes döntőjébe igyekvő klub az egyetlen, amelyik az elmúlt fél évszázadban megszakítás nélkül tagja volt az NB I-nek.

„Akkoriban kezdődött el a kézilabdaláz, ami a mai napig jelen van a városban – mondta lapunknak Skaliczki László, aki akkoriban húszéves fiatalként segítette feljutáshoz a Szegedet. – A siker kódolva volt a klubnál, Kővári Árpád munkastílusa és fanatizmusa ismert volt, aki jól dolgozott, megkapta tőle a lehetőséget a fiatalok közül is. Megtisztelő volt, hogy tizenegy hónap sorkatonaság után, elsőéves főiskolásként integrálódhattam egy olyan csapatba, amelyben olyan válogatottak és egyéniségek játszottak, mint Dobó Károly, Tamás Sándor és Giricz Sándor. A velem egy korosztályú Oláh Béla gyorsan beverekedte magát a kezdőbe, ő is nagy inspiráció volt számomra. Régebben még csak tizenkét tagú volt a meccskeret, az edzők a cseretaktika helyett inkább az összeszokottságban bíztak.”

Az újkígyósi szakember ezer szállal kötődik a Szegedhez, 1995-ben épp egykori mesterétől, Kővári Árpádtól vette át a csapat irányítását, és rögtön az első idényében megszerezte a klub történetének első bajnoki címét. Skaliczki 2001 és 2008 között a férfiválogatott szövetségi kapitányaként tevékenykedett, Athénban olimpiai elődöntőbe jutottunk az irányításával. 2010-ben ismét a Tisza-partiak vezetőedzője lett, majd 2013-ban átadta a stafétát a spanyol Juan Carlos Pastornak.

„A szurkolók nélkül nem ment volna, és nem is érdemes ezt az egészet csinálni” – vallja az idén április 7-én a 70. életévét betöltő Skaliczki László.

Képes Sport
2025.10.18. 13:35

50 éve az élvonalban a Pick Szeged

Az elmúlt 50 évben öt bajnoki cím és nyolc Magyar Kupa-győzelem került a dicsőségtablóra, nem megfeledkezve a 2014-ben megnyert EHF-kupáról.

 

 

Legfrissebb hírek

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

Sukoró helyett Szegeden rendezik meg az idei egyetemi kajak-kenu vb-t

Kajak-kenu
2026.06.18. 16:40

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Rossz vicc – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
2026.06.10. 23:21

Ogonovszky Eszter hazatér, és a Vasasnál folytatja

Kézilabda
2026.06.09. 19:14

NB II: diósgyőri távozó; küszöbön az első kövesdi igazolás; Szegedre tart a csabai védő

Labdarúgó NB II
2026.06.09. 09:17

A Debrecen az ifi BL-trófea első nyertese

Kézilabda
2026.06.07. 13:31

Nagyon jó hírt posztolt a súlyos betegséggel küzdő Zsiga Gyula

Kézilabda
2026.06.04. 21:23
Ezek is érdekelhetik