Szürreális ok miatt maradhat le a kézilabda-vb-ről Nora Mörk

T. Z.T. Z.
2025.10.16. 12:37
null
Nora Mörk (Fotó: Getty Images)
Nagy problémával szembesült Ole Gustav Gjekstad, a norvég női kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya, aki lehet, hogy nem számíthat a világbajnokságon egyik legjobb játékosára, Nora Mörkre – írta meg a daniasport.hu.

A daniasport.hu beszámolója szerint a 34 éves Nora Mörk csak abban az esetben venne részt a november 26-án kezdődő holland-német rendezésű világbajnokságon, ha a májusban született kislánya is vele tart. A probléma az, hogy a csecsemőnek egyelőre nincsen útlevele.

„Dolgozom rajta, de kicsit vicces a helyzet A probléma az, hogy eredeti születési anyakönyvi kivonatot kérnek. Az apukája svéd, én norvég vagyok, a kislány Dániában született, és eredeti születési anyakönyvi kivonatot a megkeresztelkedése után adnak ki – idézte a daniasport.hu Mörk VG-nek adott nyilatkozatát, amelyben arról is beszélt, hogy ha nem viheti magával a kislányát, akko inkább kihagyja a tornát. – Nem fogok három hétre elutazni egy hat hónapos kislány nélkül. Ez nekem túl hosszú idő. Ha az lesz a helyzet, hogy játszom a világbajnokságon, akkor ez a kérdés döntő lesz.”

A problémáról természetesen értesült a norvégok szövetségi kapitánya, Ole Gustav Gjekstad is, aki szerint ebben a helyzetben csak egy megoldás létezik: „Nincs mese, csupán egy dolgot lehet tenni: a norvég hatóságoknak gyorsan útlevelet kell szerezniük a gyermeknek.”

A jelenleg a Team Esbjerget erősítő korábbi győri közönségkedvenc továbbra is alapembere a norvég válogatottnak, dacára annak, hogy szülés után tért vissza a pályára. Az északi együttessel eddig két világ- és öt Európa-bajnoki címet szerzett, továbbá olimpiai bajnoknak is mondhatja magát.

 

Legfrissebb hírek

A Veszprém lett a bajnok, a Budakalász adta a gólkirályt – a férfi kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.20. 12:18

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

Rossz vicc – Vincze Szabolcs jegyzete

Kézilabda
2026.06.10. 23:21

Ogonovszky Eszter hazatér, és a Vasasnál folytatja

Kézilabda
2026.06.09. 19:14

A Debrecen az ifi BL-trófea első nyertese

Kézilabda
2026.06.07. 13:31

Nagyon jó hírt posztolt a súlyos betegséggel küzdő Zsiga Gyula

Kézilabda
2026.06.04. 21:23

Városi kitüntetést kapott a Veszprémből távozó Gasper Marguc

Kézilabda
2026.06.04. 10:42

Fazekas Máté: Nem szabad csalódottnak lennünk, meg kell nyerni a szegedi meccset!

Kézilabda
2026.06.01. 10:19
Ezek is érdekelhetik