Női kézilabda-vb: Vogel szerint a németek néha kapkodtak emberelőnyben

2025.11.27. 17:48
Fotó: Getty Images
A Ferencváros balátlövője, Emily Vogel nagyjából elégedett azzal a teljesítménnyel, amit a társházigazda német női kézilabda-válogatott nyújtott Izland ellen a világbajnoki nyitómérkőzésen, bár szerinte emberelőnyben néha kapkodtak.

A németek Stuttgartban 32–25-re győzték le az északi szigetország legjobbjait a csoportkör első játéknapján, szerdán.

Vogel a német Handball World szakportálon elmondta: jellemző a nyitómérkőzésekre, hogy nem minden működik tökéletesen hatvan percen keresztül, de szerinte jól teljesítettek, szinte végig fölényben voltak, és amikor hullámvölgybe kerültek, megpróbáltak gyorsan kilábalni belőle.

„A védekezés mindenképpen fontos volt, különösen a második félidőben működött jól, amikor csak tizenegy gólt kaptunk. Az első félidőben is stabilak voltunk, de becsúsztak olyan apró hibák, kommunikációs problémák, amiket ki kell javítanunk. Összességében élvezetes meccs volt, és természetesen nagyon fontos az első két pont” – hangsúlyozta.

Vogel kitért arra is, hogy emberelőnyben néha kapkodtak, túlságosan gyorsan támadtak, pedig ilyenkor inkább hosszabb akciókat kellene vezetniük.

„Ezt okosabban kellene csinálnunk, támadásban egy kicsit pontosabbnak lennünk, de az ellenféltől is függ, hogyan játszik egy csapat” – mondta a kétszeres bajnok, négyszeres Magyar Kupa-győztes balátlövő, aki 2020-ben igazolt az FTC-hez.

Pénteken Uruguay lesz a németek ellenfele. A játékos úgy fogalmazott: csoportjuk leggyengébb csapatával találkoznak, ennek ellenére százszázalékosan kell összpontosítaniuk, hogy újra végig irányítani tudjanak.

„Nem kockáztathatjuk meg, hogy pontot veszítünk. Fontos számunkra, hogy jó mérkőzést játsszunk, tovább építsük a lendületünket, és szórakoztassuk a közönségünket. Ezért pontosan úgy fogunk hozzáállni a találkozóhoz, mint mindegyikhez: elemezzük az ellenfelet, felkészülünk, majd ismét remekül védekezünk és ráteszünk még egy lapáttal” – ígérte.

Vogel kiemelte, nagyon jó érzés volt hazai környezetben több mint ötezer néző előtt, nagyszerű hangulatban játszani.

A németek harmadik ellenfele Szerbia lesz, a középdöntőbe az első három helyezett jut.

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Női kézilabda NB I: Jensen áttörése várat magára, Adzsics nem tett csodát

Kézilabda
2026.06.21. 15:55

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

„Nehéz szívvel hagylak el benneteket” – Laura Glauser elköszönt a Fradi családtól

Kézilabda
2026.06.14. 12:17

Női kézilabda: nagyszerű hírrel jelentkezett Simon Petra Szantoriniről

Kézilabda
2026.06.12. 12:20
Ezek is érdekelhetik