Papp Nikoletta: Egyre feljebb lépkedünk a létrán

SZENDREI ZOLTÁNSZENDREI ZOLTÁN
2025.11.22. 14:33
null
Fotó: Árvai Károly
A magyar női kézilabda-válogatott jobbátlövője és hármas védője, Papp Nikoletta szerint a jövő héten kezdődő világbajnokságon is az lesz a legfontosabb, hogy stabil legyen a csapat játékban.

A tavalyi sikeres Eb-szereplés egyik letéteményese az elmúlt időszakban klasszis hármas védővé érő Papp Nikoletta volt. A 29 éves jobbátlövő klubjában, a CS Minaur Baia Maréban támadó feladatokat is kap, a román együttessel sikerrel megvívott Európa-liga-selejtező visszavágóján például öt gólt szerzett. Hatvanperces játékosként számítanak rá, azaz eltérő a szerepköre, mint Golovin Vlagyimir szövetségi kapitánynál, aki védekezésben használja a képességeit.

 „Próbálok a csapatnak azzal is segíteni, hogy információt viszek a pályára. A védekezésünkben természetesen vannak alapszabályok, de minden meccsre más taktikával készülünk attól függően, hogy az ellenfél játékosainak a lövések az erősségei, vagy inkább egy az egy elleni játékban jók” – mondta Papp Nikoletta a Nemzeti Sportnak még a válogatott keddi edzése előtt.

A 2024-es, részben hazai kontinensviadalon a női válogatott 12 év után szerzett ismét érmet (újra Eb-bronzot) nagy világeseményen. Ez akár pluszteherrel is járhat az előttünk álló világbajnokság előtt, de szerencsére játékosaink nem így állnak hozzá.

„Inkább külső nyomást jelenthet, lehet, hogy az emberek elvárásként gondolnak egy jó vébéhelyezésre. Ami biztos, mi nem helyezünk magunkra terhet. Nagyon jól jött ki a lépés az Eb-n, hatalmasat küzdöttünk, bizonyítottuk, hogy nem lehetetlen odaérni. Egyre feljebb lépkedünk a létrán, amit motivációként kell megélnünk. A vébé sem lesz könnyebb, mint az Eb – nyilván az eleje más a két tornának, de utána a mezőnyben ugyanúgy ott lesznek a jó csapatok. Nem szeretnék nagy szavakat, nagy célkitűzéseket mondani, a legfontosabb, hogy stabilak legyünk!”

A játékba lendülést a Szenegállal, Iránnal és Svájccal mérsékelten nehéznek ígérkező világbajnoki csoportkör mellett a most zajló felkészülési torna is segíti. A Posten-kupán csütörtökön Szerbiát 29–25-re vertük meg, a pénteki pihenőnapot követően szombat délután háromnegyed ötkor a házigazda Norvégia következik, majd vasárnap délután kettőkor Spanyolországgal játszunk.

Lehetséges vb-középdöntős ellenfelünk, Dánia sérülés miatt elveszítette a jobbátlövő Mette Tranborgot és a kapus Althea Reinhardtot.

KÉZILABDA
Posten Kupa, női felkészülési torna (Straume), 2. forduló
16.45: Norvégia–Magyarország 

 

Legfrissebb hírek

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
2026.06.25. 14:50

Új korszak indul az FTC női kézilabdázóinál

Kézilabda
2026.06.25. 08:43

Három győri, négy metzi az EHF álomcsapatában

Kézilabda
2026.06.23. 12:26

Női kézilabda NB I: Jensen áttörése várat magára, Adzsics nem tett csodát

Kézilabda
2026.06.21. 15:55

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
2026.06.21. 15:06

Kézilabda: Tóvizi, Bánhidi, Imre és Sipos is jelölt az év csapatába

Kézilabda
2026.06.16. 13:01

„Nehéz szívvel hagylak el benneteket” – Laura Glauser elköszönt a Fradi családtól

Kézilabda
2026.06.14. 12:17

Női kézilabda: nagyszerű hírrel jelentkezett Simon Petra Szantoriniről

Kézilabda
2026.06.12. 12:20
Ezek is érdekelhetik