Férfi kézi NB I: Gasper Marguc nyáron távozik a Veszprémtől

K. Zs.K. Zs.
2025.12.05. 12:52
null
Gasper Marguc – egy a sok veszprémi gólörömből (Fotó: Török Attila)
Gasper Marguc nyáron távozik a veszprémi kézilabdacsapattól – adta hírül a klub pénteken a hivatalos honlapján.

Gasper Marguc huszonhárom évesen reménységként érkezett Celjéből 2014 nyarán, majd a világklasszisok közé emelkedett Veszprémben – írja a klubhonlap, felelevenítve, hogy a szlovén kézilabdázó eddig 19 nagy trófeát nyert a csapattal, és mind a lejátszott mérkőzések, mind a Veszprém-mezben szerzett gólok számát tekintve a klubörökrangsor legjobb tíz helyezettje között szerepel a neve.

„Minden Veszprém-szurkoló nevében mondhatom, igazi ikon hagy el minket 2026 nyarán. Köszönettel tartozunk neki mindazért, amit a csapatunkért tett. Abba a vonulatba tartozik, mint például Mirsad Terzic vagy Andreas Nilsson: szinte ismeretlen külföldiként érkezett, majd otthonra lelt és közönségkedvenc lett Veszprémben. Ez mindennél többet elárul a képességeiről és az emberi tulajdonságairól. De szerencsére fél évig még velünk marad, addig élvezhetjük a játékát, amivel, reméljük, hozzájárul a céljaink eléréséhez” – idézi a klubhonlap Bartha Csabát, a Veszprém Handball Team Zrt. vezérigazgatóját.

 A Bognár Alexet is foglalkoztató RK Celje PL pénteken közölte, hogy a 35 éves Marguc visszatér a csapathoz, amelyben 2009 és 2014 között csaknem kétszáz alkalommal lépett pályára és 949 gólt szerzett. A szlovén válogatottban eddig 134 meccsen 459 alkalommal volt eredményes.

Korábbi sajtóhírek szerint a német THW Kiel magyar válogatott jobbszélsőjével, az Európa-bajnoki ötödik helyezett Imre Bencével pótolják a veszprémiek Margucot.

 

Legfrissebb hírek

Férfi kézi BL: a Szeged mindkét előző döntőst elkerülte, a Veszprém viszont megkapta a Füchse Berlint

Kézilabda
2026.06.26. 12:15

Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

Kézilabda
2026.06.22. 10:28

Az FTC-től szerződtetett beállót a Szigetszentmiklós férfi kézilabdacsapata

Kézilabda
2026.06.19. 19:32

Klasszis jobbszélsőt szerződtetett a Budaörs női kézilabdacsapata

Kézilabda
2026.06.19. 19:10

A Tatabánya és a Szeged is szabadkártyát kért a férfi kézilabda Bajnokok Ligájába

Kézilabda
2026.06.17. 17:18

A Kiel magyar szavakkal búcsúzott a Veszprémhez távozó Imre Bencétől

Kézilabda
2026.06.14. 17:02

Városi kitüntetést kapott a Veszprémből távozó Gasper Marguc

Kézilabda
2026.06.04. 10:42

Sokba került a Szegednek a több mint nyolcperces gólcsend, megszerezte 30. bajnoki címét a Veszprém!

Kézilabda
2026.06.02. 20:52
Ezek is érdekelhetik