Németh András: Mindig abban hibáztam, hogy túl sokat akartam

R. P.R. P.
2025.12.09. 20:07
null
Húsz évvel ezelőtt, 2005-ben volt legutóbb a legjobb négy között világbajnokságon a magyar női kézilabda-válogatott, akkor a harmadik helyen végzett Németh András szövetségi kapitány vezetésével. A Váci NKSE jelenlegi szakmai igazgatója a Nemzeti Sportrádióban Bera Emesének felidézte a szentpétervári vb-t, beszélt felelősségvállalásról, a hollandok elleni negyeddöntős meccsről és arról, hogy edzői pályafutása során, mikor félt.


A 2005-ös világbajnoki szereplésről

„A 2005-ös világbajnokság nagyon pozitív élmény volt. Az akkori magyar válogatott új összetételű csapat volt, de gyönyörűen menetelt. Szerettünk volna a dánokkal játszani az elődöntőben, éreztük, hogy az akkor nagyon erős románok játéka annyira nem fekszik nekünk. A középdöntő utolsó fordulójában kikaptunk az otthon játszó oroszoktól. Pihentettem Görbicz Anitát és Tóth Tímeát az elődöntőre, de nem igazán jött be ez a taktika, kikaptunk a románoktól. Aztán a bronzmeccsen a gyengébb első félidő után a másodikban biztosan vertük a dánokat.”

A mostani vb-n az eddigi szerepésről

„A csapat teljes szereplése a fontos. Ami miatt nem vagyok boldog, hogy az átlövőink nagyon keveset próbálkoznak. A meccsek első szakaszában az átlövések gyakorlatilag a passzív játéknál lépnek elő, arra korlátozódik, és ez nem szerencsés. Előbb jönnek az átlövések, abból három-négy gól, utána ezt kiváltják a betörések és a bejátszások, majd a szép játék. Mi viszont egyből a szép játékkal kezdünk, és ez sokszor teljesen eredménytelen. Ezért gondolom azt, hogy a mérkőzések elején az átlövőinknek sokkal többet kellene vállalniuk. De összességében jó benyomást tett rám a csapat. A beállójátékunk, Tóvizi teljesítménye kifejezetten tetszik. Idáig nem voltam a rajongója, de most teljesen egyértelmű, hogy nagyon komoly húzóember lett. Nagyon jó, hogy Vámos sok gólt szerez, ugyanakkor így háttérbe szorul az átlövések előkészítése.”

A hollandok elleni negyeddöntős meccsről

„A hazai pálya előnyt jelent, de nem akkorát, és cserébe nagyobb az elvárás. Reméljük, hogy a hollandokat sújtja majd az érzés, hogy kötelező nyerniük.”

A teljes interjú:

 

DECEMBER 10., SZERDA

KÉZILABDA
NŐI VILÁGBAJNOKSÁG, NEGYEDDÖNTŐ
18.00: Hollandia–MAGYARORSZÁG, Rotterdam (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

 

Legfrissebb hírek

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
2026.06.23. 18:38

Orosz Pál: Szeretnénk, hogy kicsit színesebb legyen a játékunk

Európa-liga
2026.06.16. 21:15

Női kézilabda: nagyszerű hírrel jelentkezett Simon Petra Szantoriniről

Kézilabda
2026.06.12. 12:20

Vancsa Zalán: A feljutás eddig a legszebb pillanat a pályafutásomban

Légiósok
2026.06.10. 17:10

Törőcsik András, a magyar futball elveszett zsenije

Magyar válogatott
2026.06.10. 15:51

„A Méridánál nem ismertem senkit, se edzőt, se játékost, de aztán leesett, hogy ők sem ismerik egymást”

Légiósok
2026.06.09. 17:53

A Győr vereségéről, a Metz sikeréről és a válogatott jövőjéről beszélt Golovin Vlagyimir

Kézilabda
2026.06.09. 14:50

„Ki kell mondanom: hamarabb kellett volna edzőt váltanom” – Cseh László a Nemzeti Sportrádióban

Úszás
2026.06.05. 11:07
Ezek is érdekelhetik