Ilyés Ferenc: A csoportból tovább kell jutnunk

H. T.H. T.
2026.01.09. 19:17
null
Fotó: Szabó Miklós, archív
Ilyés Ferenc, a Magyar Kézilabda-szövetség (MKSZ) elnöke és Nagy László, az MKSZ elnökségi tagja a Magyarország–Románia férfi felkészülési kézilabda-mérkőzés előtt tájékoztatta a sajtó képviselőit a szövetség hivatalos elvárásairól.

„Az első nyolc hely valamelyikének megszerzése a hivatalos célkitűzés, az elvárás pedig az, hogy a csapat jusson tovább a csoportkörből, és utána a középdöntőben minél jobban szerepeljen” – ismertette a sajtó képviselőivel pénteken Győrben a magyar szövetség (MKSZ) elnöke, Ilyés Ferenc.

Hozzátette: nagyon nagy dolog lenne, ha a magyar együttes eljutna a döntő hétvégére, vagyis a legjobb hat közé, az pedig „csoda kategória” lenne, ha elődöntőt játszhatna.

„Nagyon szurkolunk a srácoknak és bízunk bennük. Az előző években megmutatták, hogy az élmezőnyhöz tartoznak. Bízom benne, hogy ez is egy sikeres Európa-bajnokság lesz” – nyilatkozta a korábbi 229-szeres válogatott, kétszeres olimpiai negyedik helyezett balátlövő.

Nagy László, az MKSZ elnökségi tagja, a válogatott csapatvezetője hangsúlyozta: az Európa-bajnokság a legerősebb világverseny a férfi kézilabdában, idén is nagyon erős a mezőny, ennek ellenére a középdöntőben is legalább két győzelemmel szeretnének számolni.

A hetek óta sérüléssel küszködő Imre Bencéről és Bánhidi Bencéről a korábbi világklasszis jobbátlövő annyit mondott: továbbra is kezeléseket kapnak, és remélhetőleg a csapat rendelkezésére fognak majd állni. (MTI)

 

 

 

Legfrissebb hírek

Chema Rodríguez: Szerettem a magyar válogatott szövetségi kapitányának lenni

Kézilabda
2026.06.24. 11:12

A Tatabánya edzője elismerte, szóba került kapitánykérdésben

Kézilabda
2026.06.19. 10:51

Hazai vagy külföldi edző üljön Chema Rodríguez helyére a válogatott kispadján?

Kézilabda
2026.06.18. 12:17

Férfi kézilabda: az FTC visszalépett a nemzetközi kupától – a PLER indul

Kézilabda
2026.06.18. 10:29

Hivatalos: Chema Rodríguez távozik a férfi kézilabda-válogatott éléről

Kézilabda
2026.06.16. 10:36

A Győr vereségéről, a Metz sikeréről és a válogatott jövőjéről beszélt Golovin Vlagyimir

Kézilabda
2026.06.09. 14:50

Ilyés Ferenc a szabadkártya-lemaradásról: Nem sportszakmai döntés született...

Kézilabda
2026.06.09. 14:10

Nem jött össze a szabadkártya, a mieink már biztosan lemaradnak a férfi kézi-vb-ről – távol került az olimpia is

Kézilabda
2026.06.09. 12:55
Ezek is érdekelhetik