Kézilabda: a Tatabánya nem kapott szabadkártyát a BL-be, a Szeged és az FTC igen

T. Z.T. Z.
2026.06.22. 10:28
null
Az FTC is megkapta az indulási jogot (Fotó: Földi Imre)
Az Európai Kézilabda-szövetség (EHF) hétfő délelőtt nyilvánosságra hozta a 2025–2026-os Bajnokok Ligája-idény mezőnyét a nőknél és a férfiaknál is.

Mint ismert, a férfi Bajnokok Ligájában 16 helyett immár 24 csapat alkotja a csoportkör mezőnyét, köztük a magyar bajnok Veszprém és a szövetségtől szabadkártyát kapó Szeged. Nem kapta meg viszont az indulási jogot a Tatabánya, amely ugyancsak szabadkártyát (felminősítést) kérvényezett a sorozatba, így az Európa-ligában vehet majd részt. Ugyancsak nem fogadták el az izlandi Valúr és a norvég Elverum felminősítési kérelmét.

A nőknél továbbra is 16 csapat alkotja a csoportkört, miközben a lebonyolítás is változatlan marad: a mezőnyben természetesen már alanyi jogon ott van a Győr, amely mellett a Ferencváros is szerepelhet a sorozatban, miután a szövetség jóváhagyta a szabadkártyára vonatkozó kérelmét. Egyedül a norvég Molde kérelmét nem fogadták el a döntéshozók.

A csoportkör sorsolását mindkét nem esetében június 26-án 11 órától rendezik Bécsben. A sorozat a nőknél szeptember 5-én és 6-án, férfiaknál pedig szeptember 9-én és 10-én veszi kezdetét a csoportkör első fordulójával.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
Fix helyes csapatok
HC Zagreb (horvát), Aalborg (dán), Barça (spanyol), Paris Saint-Germain (francia), SC Magdeburg (német), One Veszprém HC (magyar), Kolstad (norvég), Industria Kielce (lengyel), Sporting CP (portugál), CS Dinamo Bucuresti (román)
Az Európa-liga 2025–2026-os idényének győztese
MT Melsungen (német)
Szabadkártyát kapott
SAH Aarhus (dán), GOG (dán), HBC Nantes (francia), Montpellier (francia), Füchse Berlin (német), OTP Bank-PICK Szeged (magyar), Orlen Wisla Plock (lengyel), FC Porto (portugál), Vardar (északmacedón), Celje (szlovén), Partizan (szerb), Kriens-Luzern (svájci), Kristianstad (svéd)
Nem kapott szabadkártyát
MOL Tatabánya KC (magyar), Elverum (norvég), Valúr (izlandi)

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
Fix helyes csapatok
Podravka (horvát), Team Esbjerg (dán), Brest Bretagne (francia), Metz (francia), Blomberg-Lippe (német), Györi Audi ETO KC (magyar), Buducsnoszt (montenegrói), Storhamar (norvég), Gloria Bistrita (román), Krim Ljubljana (szlovén)
Szabadkártyát kaptak
Odense (dán), Nyköbing (dán), Borussia Dortmund (német), FTC-Rail Cargo Hungaria (magyar), Sola (norvég), CSM Bucuresti (román)
Nem kapott szabadkártyát
Molde (norvég)

 

Legfrissebb hírek

Ezért nem játszott a női kézi BL négyes döntőjében a Győri ETO klasszisa

Kézilabda
21 órája

Pődör Rebeka a gólkirály, Csíkos Luca dobta a legtöbb akciógólt – a női kézilabda NB I idénye számokban

Kézilabda
2026.06.18. 11:12

A Tatabánya és a Szeged is szabadkártyát kért a férfi kézilabda Bajnokok Ligájába

Kézilabda
2026.06.17. 17:18

Per Johansson: Vissza kell hozni Győrbe a Bajnokok Ligája serlegét!

Kézilabda
2026.06.16. 10:17

Katalán ünnep Kölnben, a Barca nyerte meg a férfi kézilabda BL-t

Kézilabda
2026.06.14. 19:43

A Kiel magyar szavakkal búcsúzott a Veszprémhez távozó Imre Bencétől

Kézilabda
2026.06.14. 17:02

A Magdeburg nem bízta a véletlenre, simán megnyerte a bronzmeccset a férfi kézi BL-ben

Kézilabda
2026.06.14. 16:40

„Nehéz szívvel hagylak el benneteket” – Laura Glauser elköszönt a Fradi családtól

Kézilabda
2026.06.14. 12:17
Ezek is érdekelhetik