Együtt maradhat a BEAC

MIHÁLYI ANDRÁSMIHÁLYI ANDRÁS
2002.06.21. 20:10
Címkék
A huszonegy esztendôs Kovács Krisztina játéka többször is kellemes meglepetés volt
A huszonegy esztendôs Kovács Krisztina játéka többször is kellemes meglepetés volt
A huszonegy esztendôs Kovács Krisztina játéka többször is kellemes meglepetés volt
A huszonegy esztendôs Kovács Krisztina játéka többször is kellemes meglepetés volt
A huszonegy esztendôs Kovács Krisztina játéka többször is kellemes meglepetés volt
A huszonegy esztendôs Kovács Krisztina játéka többször is kellemes meglepetés volt
Kellemes hangulatú évadzáró vacsorán búcsúztak a 2001–2002-es bajnokságtól a kilencedik helyen záró BEAC-Siemens női csapatának játékosai, amin részt vettek az együttes vezetői és szponzorai, valamint a fekete-fehérek fiókcsapataként működő TFSE kosarashölgyei is. "Nagy eredménynek tartjuk, hogy nem estünk ki az A-csoportból, mert hiszen az eredeti versenykiírás szerint az utolsó két helyezett búcsúzott volna az élvonaltól. Azt lehet mondani, hogy potenciális kulcsembert veszítettünk Cserny Réka Amerikába való távozásával, mégis teljesítettük célkitűzésünket. Azért is nagy öröm ez, mert közben sok fiatal tehetségnek is lehetőséget tudtunk adni, és az egyetlen olyan klub voltunk a legmagasabb osztályban, amely nem alkalmazott idegenlégióst” – értékelte a szezonbéli szereplést Szabari János, a BEAC-ot működtető kft. ügyvezető igazgatója.
Immár a jövőre terelve a szót a vezető elmondta, a jelenlegi keret szinte teljes egészében együtt marad. Az egyetlen kérdőjel Horváth Adrienn, aki elvégezte az egyetemet, és nála a folytatás annak a függvénye, hol kap állást a kosárlabdázás mellett. Viszont egyelőre nemcsak távozó, hanem érkező sincs, igaz, Szabari több, sokra hivatott fiatallal is tárgyalásban áll, akik közül egyesekkel már küszöbön áll a megállapodás.
Úgy tűnik tehát, az egyetlen igazán jelentős változás a BEAC hölgykoszorújának életében az edzőcsere, hiszen ahogy arról már beszámoltunk, Tapodi Pétert, a korábbi trénert elcsábította a fővárosból a Szolnoki MÁV-Coop SE. Az új szakvezető, Sterbenz Tamás ellenben éppen ellentétes útvonalat járt be elődjével: ő vidékről, egészen pontosan Debrecenből költözik Budapestre, hogy átvegye Nagy Viktóriáék szakmai munkájának irányítását.
Legfrissebb hírek

Vb 2026: Horvátország–Ghána

Foci vb 2026
2 perce

Vb 2026: Panama–Anglia

Foci vb 2026
2 perce

NB I: Szlovéniában folytatja az Újpest grúz védője – hivatalos

Labdarúgó NB I
2 perce

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
8 perce

Strandkézilabda-vb: a hetedik helyért játszhat a magyar válogatott

Kézilabda
11 perce

Megvannak a panamai–angol és a horvát–ghánai meccs kezdőcsapatai

Foci vb 2026
48 perce

Kane, Saka és Rashford is kezd az angoloknál Panama ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
54 perce

Egy angol már felemelte a vb-trófeát – fotó

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik