Rasid Abeljanov visszatér Szolnokra

VARGA CSABAVARGA CSABA
2002.06.24. 20:47
Címkék
Ki ne emlékezne Szolnokon Rasid Abeljanov nevére, aki 1991. április 11-én a győztes kosarat dobta a zalaegerszegiek gyűrűjébe, és ezzel bajnokságot nyert az Olajbányász. A kiváló center három esztendőt húzott le a piros-feketéknél játékosként, majd edzőként is kipróbálta magát, de szakvezetőként első sikerét nem a Tisza partján, hanem Székesfehérváron aratta, ahol bronzérmet szerzett tanítványaival. Most visszatért a Tiszaligetbe, és állítja, újra jó csapat lesz Szolnokon.
– A szívem egyik csücske Szolnok, ha Tallinból idejövök, akkor azt mondom a családomnak, hogy megyek haza – kezdte a Mol Szolnok régi-új trénere. – Csupán hétfőn érkeztem, ám már azóta sokan megszólítottak az utcán, veregették a vállamat, és bíztattak, hogy dolgozzunk nyugodtan, ők mellettünk állnak.– A játékosmúltját mindenki ismeri, ám edzőként nem járt sikerrel Szolnokon, hiszen menet közben kellett távoznia annak idején. Mi történt akkor?– Régen volt a kilencvenhárom-kilencvennégyes bajnokság. Sokat nem akarok arról az időszakról beszélni, legyen elég annyi, hogy nem nézte mindenki jó szemmel a fiatalítási törekvéseimet. A búcsú sosem könnyű, de én azt gondolom, hogy akkor korrekten váltam el a klubvezetőktől.– A kilencvenes évek közepétől azonban eltűnt Magyarországról, csak néhány gálamérkőzés erejéig láthattuk…– Valóban, hiszen hazámban, Tallinban dolgoztam, ahol bőven volt munkám. Felügyeltem a felnőttektől az utánpótláscsapatokig mindenkit, mint igazgató tevékenykedtem az egyik kerületi sportiskolánál.– Mennyire kísérte figyelmmel ezalatt a magyar kosárlabda történéseit?– Egykori játékostársammal, Tóth Zoltánnal, aki ma ügyvezetője a klubnak, és a csapatorvos Ladoniczky doktorral tartottam a kapcsolatot. Közel laktam a tallini magyar nagykövetséghez,
Alakulóban a KSC kerete

SZEKSZÁRD. Formálódik a nôi bajnokság elôzô idényében negyedik helyezést elérô Atomerômű-KSC Szekszárd együttesének kerete. A napokban kinevezett új szakvezetô, Király Sándor csapatához eddig két játékos, a tavaly egyaránt Szekszárdon pattogtató Tóth Zsuzsanna és Anna Bulatova kötelezte el magát. Mindkét kosarashölgy egy évvel hosszabbította meg szerzôdését a tolnai megyeszékhely klubjával. A szakmai stáb továbbra is naponta egyeztet a kiszemeltekkel, információink szerint szerdán és pénteken már újabb nevekkel tud szolgálni az elnökség – jelentette tudósítónk, Rónai Gábor.
Alakulóban a KSC kerete

SZEKSZÁRD. Formálódik a nôi bajnokság elôzô idényében negyedik helyezést elérô Atomerômű-KSC Szekszárd együttesének kerete. A napokban kinevezett új szakvezetô, Király Sándor csapatához eddig két játékos, a tavaly egyaránt Szekszárdon pattogtató Tóth Zsuzsanna és Anna Bulatova kötelezte el magát. Mindkét kosarashölgy egy évvel hosszabbította meg szerzôdését a tolnai megyeszékhely klubjával. A szakmai stáb továbbra is naponta egyeztet a kiszemeltekkel, információink szerint szerdán és pénteken már újabb nevekkel tud szolgálni az elnökség – jelentette tudósítónk, Rónai Gábor.
ahol dolgozott egy ismerősöm, nála lehetett a magyarországi adókat fogni, így tudtam nézni a kosárlabda-közvetítéseket.
– Milyen csapat lesz a Mol Szolnok?
– Reméljük, hogy jó, egyelőre most ismerkedek a viszonyokkal. A meglévő magyar kosarasok mellé három jó külföldi játékost akarunk igazolni. Köztük lehet a Nyíregyházán megfordult center, Jeremenko-Kesztner, valamint egy, az észt bajnokságban is szerepelt amerikai irányító, és feltétlenül szükségünk lesz egy hármas poszton használható bedobóra. A klub vezetői és jómagam is kapcsolatban állnak, illetve állok menedzserekkel és játékosokkal, reméljük, hamarosan eldől, hogy kik lesznek csapatunk új légiósai.
– Néhány esztendővel ezelőtt, amikor először a Tiszaligetben edzősködött, előtérbe helyezte a fiatal játékosokat. Most is így lesz?
– Én minden kosarasra számítok, aki tud segíteni, legyen az rutinos, avagy fiatal játékos. Majd a munka és a hozáállás eldönti, hogy együttesünkben kik kapnak főszerepet.
– Mikor kezdődik a felkészülés?
– Július huszonkettedikén indul a munka, reméljük, akkor már teljes létszámmal dolgozhatunk. Hajtós, egymásért küzdő gárdát akarunk kovácsolni, amely bármelyik csapatnak méltó ellenfele lesz a jövőben. Bízom benne, hogy ismét megtelik az aréna, mint annak idején, amikor bajnokként ünnepeltek bennünket a Tiszaligeti Sportcsarnokban.
Legfrissebb hírek

Amerikai pite: Portugália csak magának köszönheti a nehezebb ágat – vb-kibeszélő, 17. nap

Foci vb 2026
14 perce

„Messi, mindig Messi” – az Olé főcíme

Foci vb 2026
20 perce

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
28 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
33 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
49 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
58 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik