Az ezüsthölgyek ünnepe

VARGA CSABAVARGA CSABA
2004.04.06. 22:41
Címkék
Tizenhárom esztendeje a Szolnoki Olajbányász férfi kosarasainak bajnoki címe adott okot az össznépi ünnepségre a Tisza-parti megyeszékhelyen, most pedig a MÁV-Coop SE lányainak sporttörténelmi eredménye kapcsán gyűltek össze a szurkolók a szolnoki Kossuth téren.
Szolnokra hazatérve óriási ünnepség fogadta a MÁV-Coop SE játékosait, akik ezüstérmet szereztek Isztambulban
Szolnokra hazatérve óriási ünnepség fogadta a MÁV-Coop SE játékosait, akik ezüstérmet szereztek Isztambulban
Szolnokra hazatérve óriási ünnepség fogadta a MÁV-Coop SE játékosait, akik ezüstérmet szereztek Isztambulban
Szolnokra hazatérve óriási ünnepség fogadta a MÁV-Coop SE játékosait, akik ezüstérmet szereztek Isztambulban
Szolnokra hazatérve óriási ünnepség fogadta a MÁV-Coop SE játékosait, akik ezüstérmet szereztek Isztambulban
Szolnokra hazatérve óriási ünnepség fogadta a MÁV-Coop SE játékosait, akik ezüstérmet szereztek Isztambulban
A barátságtalan, hűvös, esős idő ellenére másfél ezer szimpatizáns várta hétfő este az Európa-kupa isztambuli négyes döntőjében ezüstérmet szerzett együttest. Este fél nyolckor, mihelyt a csapatot szállító autóbusz begördült a városháza elé, a kék-sárgába öltözött drukkerek óriási ünneplésbe kezdtek. Először azonban a városháza dísztermében Szolnok elöljárói – köztük Radócz Zoltán alpolgármester – köszöntötték a csapatot. "Sok embernek szerzett boldogságot nagyszerű eredményeivel a társaság, ráadásul a hölgyek remeklésének köszönhetően az egész kontinensen emlegették városunk nevét – így a városi vezető. – Igazán büszkék vagyunk rájuk, és reméljük, hogy még nagyobb sikereket érnek el a honi bajnokságban, valamint a Magyar Kupában." Az egyesület vezetősége nevében Gazdag Sándor, a MÁV-Coop szponzori csoportjának első embere köszönte meg azt a szurkolást és azt a szeretetet, amit az elmúlt napokban tapasztaltak. "Kicsit szomorú, ám boldog is a szívünk – mondta. – Azt gondoljuk, és a visszajelzésekből tapasztaljuk is, nem okoztunk csalódást azzal, hogy ebben a borzasztó erős nemzetközi mezőnyben »csak« ezüstérmesek lettünk." A lányok és a szurkolók mellett Tapodi Péter edző is kék-sárga sapkában virított. "Ilyen ünneplésben még nem volt részünk – kezdett bele a tréner. – Örülünk a fogadtatásnak, így már mi is másképp értékeljük az ezüstérmet. Köszönjük mindenkinek, aki hozzásegített bennünket a sikerekhez. Kedden már az elkövetkező feladatokra kell koncentrálnunk, hiszen csütörtökön Miskolcon, hétfőn pedig Pécsett lépünk pályára a bajnokságban. Jó lenne mindkét helyen nyerni, akkor elérhetővé válna, hogy a középszakaszban miénk legyen a második hely." A városházi köszöntéssel még nem volt vége a fiestának, hiszen a pezsgős koccintás után tűzijáték következett, majd a csapat tagjai levonultak a szurkolók közé, és óriási bulit csaptak. Papp Krisztina, akit mindenki csak Ropinak szólít, hét esztendeje a Ferencvárossal nyert bajnoki címet, de ő sem emlékszik vissza ekkora ünneplésre: "Tudtuk, hogy várják a csapatot Szolnokon, de meglepődtünk a fogadtatáson és a körítésen. A Fradinál is szerettek bennünket a szurkolók, ám itt a város is magáénak érzi a csapatot" – konstatálta a válogatott center.

Legfrissebb hírek

Rangnick: Még sohasem éltem át hasonlót futballmeccsen!

Foci vb 2026
1 perce

Vb 2026: megvan mind a tizenhat párosítás – mutatjuk az ágrajzot!

Foci vb 2026
6 perce

Ez ám a végjáték! Két gól a 90. perc után, ami megrengette Algériát, Ausztriát – és Iránt… VIDEÓ!

Foci vb 2026
21 perce

Messi a gólokat, Argentína a tizenegyeseket halmozza a világbajnokságokon

Foci vb 2026
30 perce

Az utolsó pillanatban dőlt el: Ausztria továbbjutott, Irán kiesett – lezárult a csoportkör

Foci vb 2026
1 órája

Lionel Messi csereként döntött rekordot, Argentína százszázalékos mérleggel nyerte meg a J-csoportot

Foci vb 2026
1 órája

Őrület Kansasben: hatgólos thriller végén Algéria és Ausztria is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Fabio Cannavaro: Még ha szenvedtek is a játékosaim, megmutatták, mire képesek

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik