Esélytelen volt a Paks Törökroszágban

2006.11.15. 20:00
Második mérkőzésén is vereséget szenvedett az Atomerőmű SE a férfi kosárlabda Európa-kupában. A paksi együttes ezúttal a török Banvit BK otthonában kapott ki, úgy, hogy az első perctől kezdve hátrányban volt.
Marcellus Sommerville volt a második legeredményesebb paksi játékos ? ő is csak 12 pontig jutott
Marcellus Sommerville volt a második legeredményesebb paksi játékos ? ő is csak 12 pontig jutott
Marcellus Sommerville volt a második legeredményesebb paksi játékos ? ő is csak 12 pontig jutott
Marcellus Sommerville volt a második legeredményesebb paksi játékos ? ő is csak 12 pontig jutott

Ugyan az Atomerőműhöz hasonlóan a Banvit BK is vereséggel kezdte az Európa-kupa csoportmérkőzéseit, mégsem ígérkezett könnyűnek a törökországi kirándulás, hiszen a bandirmai gárda jóval esélyesebbnek számított.

A sérültek közül Jure Balazic el sem utazott az idegenbeli találkozóra, Czigler Lászlóra és Jan Pavlikra viszont már számíthatott Zsoldos András vezetőedző.

A török bajnokság harmadik helyezettje villámrajtot vett, támadásaikat rendre pontosan fejezte be, a paksiak viszont nem tudták felvenni a játék ritmusát. Ennek tudható be, hogy már az első etap végére tizenhét pontosra hízott (28-11) a vendéglátók előnye.

A folytatásban valamelyest sikerült stabilizálni a magyar csapatnak a védekezést, ám így sem sikerült közelebb férkőznie riválisához. A hazai oldalon leginkább Perry és Radosevics remekelt, míg a tolnaiak közül csupán Horváth Zoltán teljesítménye volt elfogadható. A szünetet jelző dudaszó 44-25 ös Banvit-vezetésnél harsant fel.

A folytatás sem sok jót ígért a Zsoldos-csapatnak, Mészárosék tehetetlenek voltak az ellenfél nehéztüzéreivel szemben, a törökök rendkívül eredményesek voltak a hárompontos vonalon túlról is. A hazaiak 57%-kal céloztak távolról, Radosevics öt kísérletéből négy a gyűrűben landolt.

A zárófelvonásra összeomlott az ASE, 25-11-re vesztették a negyedik negyedet. A különbség egyre csak nőtt, így az eredményjelzőn 91-60 állt a lefújás után. Az eddig nyeretlenek meccsén nem sokáig volt kérdéses, hogy a Banvité lesz a győzelem, amely végig vezetett és kétség sem férhetett a sikeréhez.

FÉRFI KOSÁRLABDA EURÓPA-KUPA

C-CSOPORT, 2. FORDULÓ:
BANVIT BK (TÖRÖK) – ATOMERŐMŰ SE
91-60 (28-11, 16-14, 2-24, 25-11)
ATOMERŐMŰ: Mészáros 6, Walters 6, Sommerville 12/6, Horváth Z. 14, Czigler 9. Cserék: Josipovics 2, Pavlik 6/6, Lőrincz 2, KissZ. 3/3, Panta.
A csoport másik mérkőzésén:
Lokomotiv Rosztov (orosz)-Azonvas Mariupol (ukrán)
70-63 (23-10, 13-19, 19-17, 15-17)

A CSOPORT ÁLLÁSA:
1. Lokomotiv Rosztov 2 0 139-125 4
2. Banvit BK 1 1 151-129 3
3. Azovmas Mariupol 1 1 129-130 3
4. ATOMERŐMŰ 0 2 125-160 2
Legfrissebb hírek

Férfi kosárlabda: horvát vezetőedző az Atomerőműnél

Kosárlabda
2026.06.24. 15:48

Harmadszor is legyőzte hazai pályán az Atomerőműt, bronzérmes a Kaposvár a férfi kosár NB I-ben

Kosárlabda
2026.05.25. 20:08

Férfi kosárlabda NB I: egyenlített az Atomerőmű a bronzcsatában, Ferencz Csaba elbúcsúzott, kiesett a ZTE

Kosárlabda
2026.05.23. 20:54

Ismét előnybe került a Kaposvár a férfi kosárlabda NB I bronzcsatájában

Kosárlabda
2026.05.20. 20:50

Férfi kosár NB I: kaposvári sikerrel rajtolt a bronzcsata, a Sopron lett a hetedik

Kosárlabda
2026.05.14. 20:35

Söprés az elődöntőben, zsinórban harmadszor is Olaj–Falco finálé lesz a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.05.08. 20:07

Az Olaj nagy csatában, a Falco magabiztosabban nyert idegenben a férfi kosár NB I elődöntőjében

Kosárlabda
2026.05.05. 19:58

Férfi kézilabda: a Tatabánya otthon kezdi az Európa-kupa-döntőt

Kézilabda
2026.05.05. 11:09
Ezek is érdekelhetik