Kosárlabda: fizet a Győr a korábbi légiósainak

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.04.26. 07:24
A Nemzetközi Kosárlabda-szövetslég (FIBA) illetékes testülete úgy döntött, a friss bajnoki ezüstérmes Hat-Agro Uni Győrnek 39 340 eurót, azaz 11.7 millió forintot ki kell fizetnie két korábbi játékosa, a horvát Iva Ciglar és a cseh Edita Sujanová számára. A két kosárlabdázó bér- és prémiumtartozás miatt jelentette fel a magyar klubot a FIBA-nál.

A klub elfogadta a FIBA döntését, és ki is egyenlíti tartozását, különben nem nevezhetne a nemzetközi kupába és a magyar bajnokságba sem.

Nem ez az első eset a győrieknél, korábban az amerikai Reneé Montgomery is feljelentette a klubot szerződésszegésért, s a zöld-fehéreknek akkor is mélyen a zsebükbe kellett nyúlniuk.

Legfrissebb hírek

Laczka Miklós: A felelős gondolkodás áll hozzám közelebb

Kosárlabda
Tegnap, 9:14

Takács-Kiss Virág: A legmerészebb álmaimban sem gondoltam, hogy eljutok idáig

Kosárlabda
2026.06.19. 07:21

Tornagyőzelemmel hangolt a vb-re a magyar női 3x3-as kosárválogatott

Kosárlabda
2026.05.26. 12:06

Női kosárlabda NB I: Rátkai Eszter távozott a bajnok Pécstől, folytatás Szekszárdon

Kosárlabda
2026.05.14. 11:45

Hegedűs Péter visszaépítené a bizalmat Győrben

Kosárlabda
2026.05.12. 10:50

WNBA: Juhász Dorka nélkül szenvedett egypontos vereséget a Minnesota

Amerikai sportok
2026.05.10. 10:22

Studer Ágnes a Pécs bajnoki címéről: „Kivételes csapatunk van”

Kosárlabda
2026.05.08. 11:34

Női kosárlabda NB I: egy győzelemre a bajnoki címtől a Pécs

Kosárlabda
2026.05.02. 16:04
Ezek is érdekelhetik