Férfi kosár: Hangáék vereséggel kezdték a bajnoki elődöntőt

MTI MTIMTI MTI
2017.05.31. 09:45
Hanga Ádám csapata, a Baskonia elveszítette hazai pályán a spanyol kosárlabda-bajnoki elődöntő első mérkőzését a Valencia ellen.

Az alapszakaszban második baszk gárda 83–82-re maradt alul kedden, míg a magyar csapatkapitány – akit az Euroliga legjobb védőjének választottak – 30 perc alatt 12 pontig jutott, ezzel együttese második legjobb dobója lett.

„Elértük hosszú hónapok munkájával, hogy pályaelőnyünk legyen a rájátszásban, s ezt az elődöntő első meccsén elvesztettük a rossz végjátékunk miatt” – mondta az MTI-nek a 28 éves légiós, hozzátéve, támadásban nem voltak elég agresszívak, amit az is jelez, hogy csupán nyolc büntetőt dobhattak 40 perc alatt.

„Jövő szerdáig lezajlik a teljes elődöntő, azaz kétnaponta meccsünk lesz. Nagyon sűrű a program és roppant megterhelő” – jelentette ki Hanga, aki ugyanakkor közölte, érzi csapatában az erőt, hogy csütörtökön – ismét hazai pályán – egyenlítsenek a párharcban, amely az egyik fél harmadik sikeréig tart.

Legfrissebb hírek

Maronka Zsombor: Mindenki a legjobb formájában érkezett

Kosárlabda
2026.06.25. 07:59

Külön szektor a magyar B-középnek a MET Arénában

Kosárlabda
2026.06.16. 18:04

Somogyi Ádám: Óriási motivációval érkezem a Bilbaóhoz!

Kosárlabda
2026.06.15. 07:03

Forray Gábor: Mi nem ígérgetünk felelőtlenül

Kosárlabda
2026.06.14. 13:37

Szegedről erősített az ezüstérmes Szolnok a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.06.02. 16:10

Tóth Ádám: Ezt a kiesést sohasem lehet feldolgozni

Kosárlabda
2026.06.02. 12:12

Férfi kosárlabda NB I: külföldön folytatja pályafutását a szolnoki közönségkedvenc – hivatalos

Kosárlabda
2026.06.01. 14:41

Kiütés a döntő ötödik meccsén: Szolnokon nyerte meg a férfi kosár NB I-et a Falco

Kosárlabda
2026.05.27. 20:02
Ezek is érdekelhetik