Férfi kosárlabda: keretet hirdettek a következő két vb-selejtezőre
Két vb-selejtezőmérkőzést játszik a következő hetekben a magyar férfi kosárlabda-válogatott – az elsőt idegenben, június 28-án (20.30) a házigazda Koszovó ellen. A második mérkőzésre július 1-jén (20.00) Budapesten, a Tüskecsarnokban kerül sor. Ekkor az ellenfél Litvánia lesz. Koszovó ellen. A második mérkőzésre július 1-jén (20.00) Budapesten, a Tüskecsarnokban kerül sor. Ekkor az ellenfél Litvánia lesz.
A magyar szövetség keddi tájékoztatása szerint a szakember 19 játékosnak szavazott bizalmat, közülük azonban ketten biztosan nem játszhatnak: Hanga Ádámra múlt heti térdműtéte miatt négy hónapos kihagyás vár, míg Váradi Benedek a magyar bajnoki döntőben szenvedett fáradásos törést.
A válogatott Kecskeméten készül, a kerethez szerdán csatlakoznak a bajnoki döntőben érintett szombathelyi és szolnoki játékosok. Keretszűkítés pénteken lesz.
A magyarok négy kör után a harmadik helyen állnak a csoportjukban, amelynek Lengyelország a negyedik tagja.
A bő keret:
Benke Szilárd, Eilingsfeld János, Ferencz Csaba, Filipovity Márkó, Golomán György, Govens Darrin, Hanga Ádám, Horti Bálint, Karahodzic Kemal, Keller Ákos, Kovács Péter, Molnár Márton, Perl Zoltán, Pongó Marcell, Rosco Allen, Ruják András, Tóth Norbert, Váradi Benedek, Vojvoda Dávid, Wittmann Krisztián

Maronka Zsombor: Mindenki a legjobb formájában érkezett

Somogyi Ádám: Nagyon éhes, tehetséges társaság van itt

Gasper Okorn: Úgy látom, jó úton járunk

Perl Zoltán: Vojvoda Dávid hiányozni fog a válogatottból

Külön szektor a magyar B-középnek a MET Arénában

Somogyi Ádám: Óriási motivációval érkezem a Bilbaóhoz!


