Kosárlabda: tömeges büntetések a bunyó miatt

MTI MTIMTI MTI
2018.07.19. 11:06
A Nemzetközi Kosárlabda Szövetség (FIBA) 13 játékost és két edzőt eltiltott, s további büntetéséket is kiszabott a két érintett szövetségre azután, hogy tömegverekedés tört ki a pályán a július 2-án rendezett Fülöp-szigetek–Ausztrália férfi világbajnoki selejtezőn.

A botrány a harmadik negyedben kezdődött a Manila közelében található Ciudad de Victoriában lebonyolított összecsapáson. A vendégeket erősítő Chris Gouldingot durván lekönyökölte az ellenfele, mire Daniel Kickert társa védelmére kelt, és kiütéssel a földre terített egy hazai játékost. A pályán lévők erre egymásnak estek, hamarosan a kispadon ülő csereemberek és edzők is beszálltak, az NBA-s Thon Maker felugorva hatalmas rúgásokat mutatott be, a földön fekvő Gouldingot megtaposták, miközben a nézők székeket hajigáltak be.A botrány a harmadik negyedben kezdődött a Manila közelében található Ciudad de Victoriában lebonyolított összecsapáson. A vendégeket erősítő Chris Gouldingot durván lekönyökölte az ellenfele, mire Daniel Kickert társa védelmére kelt, és kiütéssel a földre terített egy hazai játékost. A pályán lévők erre egymásnak estek, hamarosan a kispadon ülő csereemberek és edzők is beszálltak, az NBA-s Thon Maker felugorva hatalmas rúgásokat mutatott be, a földön fekvő Gouldingot megtaposták, miközben a nézők székeket hajigáltak be.

A vendégcsapat később csak a manilai nagykövetség munkatársainak segítségével tudta elhagyni a csarnokot, és tért vissza a szálláshelyére.

A játékvezetők 13 kosarast, köztük négy ausztrált kiállítottak, s végül a találkozót félbe is kellett szakítani, miután a házigazdáknak csupán egy játékosuk maradt.

A csütörtöki közlemény alapján a FIBA fegyelmi bizottsága fülöp-szigeteki részről tíz játékost egytől hat meccsig tartó eltiltással sújtott, a szövetségi kapitány, Vincent „Chot” Reyes egy, a segédedző, Joseph Uichico három meccsen nem lehet ott. Előbbi szakember 10 ezer svájci frankos bírságot is kapott. A hazai szövetségnek a munkatársai sportszerűtlen viselkedéséért és rendezési hiányosságokért kell bűnhődnie, ennek keretében a válogatott következő három hazai mérkőzését – kettőt három évre felfüggesztve – zárt kapuk mögött köteles megrendezni. Emellett 250 ezer svájci frankot is be kell fizetnie.

Az ausztrálok közül három kosaras kapott egy-, három-, illetve ötmeccses eltiltást, a szövetség pedig 100 ezer frankot fizet.

A FIBA a mérkőzés játékvezetőit is megbüntette, egy évig nem kaphatnak megbízást nemzetközi találkozókra, és kikerültek a szervezet úgynevezett elitprogramjából.

Legfrissebb hírek

Maronka Zsombor: Mindenki a legjobb formájában érkezett

Kosárlabda
2026.06.25. 07:59

Külön szektor a magyar B-középnek a MET Arénában

Kosárlabda
2026.06.16. 18:04

Somogyi Ádám: Óriási motivációval érkezem a Bilbaóhoz!

Kosárlabda
2026.06.15. 07:03

Forray Gábor: Mi nem ígérgetünk felelőtlenül

Kosárlabda
2026.06.14. 13:37

Szegedről erősített az ezüstérmes Szolnok a férfi kosárlabda NB I-ben

Kosárlabda
2026.06.02. 16:10

Tóth Ádám: Ezt a kiesést sohasem lehet feldolgozni

Kosárlabda
2026.06.02. 12:12

Férfi kosárlabda NB I: külföldön folytatja pályafutását a szolnoki közönségkedvenc – hivatalos

Kosárlabda
2026.06.01. 14:41

Kiütés a döntő ötödik meccsén: Szolnokon nyerte meg a férfi kosár NB I-et a Falco

Kosárlabda
2026.05.27. 20:02
Ezek is érdekelhetik