Női kosárlabda NB I: Milica Jovanovics visszatér a DVTK-hoz

2026.02.16. 19:51
null
Fotó: Dömötör Csaba
A montenegrói Milica Jovanovics visszatér a női kosárlabda NB I-ben legutóbb ezüstérmes DVTK HUNTHERM csapatához.

A miskolci klub hétfőn közölte, hogy a Mimának becézett közönségkedvenc – aki 2021 és 2025 között négy szezonon keresztül meghatározó szerepet töltött be az együttesben – a folytatásban ismét a piros-fehéreket erősíti.

„Nagyon boldog vagyok, hogy a bajnokság hátralévő részére Mima hazatér – jelentette ki Szabó Tamás, a klub főtitkára. – Úgy éreztük az elmúlt hetekben, hogy a formaingadozások miatt a csapatnak szüksége van még egy megbízható, csupaszív játékosra, és szerencsére sikerült gyorsan megállapodnunk. Bízom benne, hogy Mima visszatérésével az utolsó puzzle is a helyére kerül, és vissza tudjuk szerezni a tavaly elveszített bajnoki címet” – utalt arra, hogy a Diósgyőr kikapott a Sopron Baskettől a 2025-ös fináléban.

A 36 éves, 189 centis Jovanovics korábban bajnoki címet és kétszer Magyar Kupát is nyert a DVTK-val. A jelenlegi idényt az izraeli Maccabi Bnot Asdodban kezdte, de csak kilencszer lépett pályára, s legutóbb december 11-én szerepelt tétmérkőzésen.

 

Legfrissebb hírek

Női kosár NB I: nigériai válogatott játékossal erősített a DVTK

Kosárlabda
2026.06.24. 13:47

A következő szezonban is Djokics Zseljko irányítja a bajnok Pécs női kosárabdacsapatát

Kosárlabda
2026.06.10. 16:31

Női kosárlabda NB I: vérátömlesztés az ezüstérmesnél

Kosárlabda
2026.06.04. 20:32

Női kosárlabda NB I: Laczka Miklós a TFSE új vezetőedzője

Kosárlabda
2026.05.29. 15:34

Boros Júlia a DVTK kosárlabdacsapatának első új igazolása

Kosárlabda
2026.05.22. 14:33

Az év női kosárlabdázója is távozik Diósgyőrből

Kosárlabda
2026.05.21. 13:59

Alapemberek is távoznak a női kosárlabda-bajnokságban ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
2026.05.20. 15:01

Női kosárlabda NB I: további két légiós távozik az ezüstérmes DVTK-tól

Kosárlabda
2026.05.19. 16:27
Ezek is érdekelhetik