Hátország - Már Bőcsön is kiürült a kassza

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2003.01.18. 20:30
Címkék
A labdarúgó NB II Szabolcs Gabona csoportjában szereplő Bőcs KSC együttesének tagjai január 9-én találkoztak egymással először az új esztendőben. A viszontlátás nem volt felhőtlen, ugyanis a két évvel ezelőtt még az NB I B-ben szereplő gárda vezetői rossz hírrel fogadták a felkészülés előtt álló labdarúgókat. Bizony, a háromezres borsodi település együttesénél is anyagi gondok jelentkeztek, nincs mit szépíteni, kiürült a kassza. Olyan hírek is lábra keltek, hogy a csapat már nem is vág neki a tavaszi idénynek.
Persze, errefelé sem eszik olyan forrón a kását, a klub irányítóiban például fel sem merült a megszüntetés, illetve a visszalépés lehetősége, ám azt Bodnár Gusztáv ügyvezető elnök egyetlen pillanatig sem titkolta: jóval szerényebb körülmények között működhet tovább az együttes. A bejelentés után a hét elején ismét találkoztak egymással a vezetők és a csapat tagjai, s megállapodtak a folytatásról. Ennek az a lényege, hogy a futballisták a korábbi pénznek csak a felét kereshetik meg, erre az évre ugyanis alaposan megcsappan a juttatás. Kulcsár Sándor játékos-edző (aki korábban Diósgyőrött kedvencnek számított, később pedig megfordult a Ferencvárosban is) elkeseredetten újságolta, hogy az idegenbeli mérkőzésekre csak úgy tudnak majd elutazni, hogy megszűnik az étkeztetés... A játékosok döntő többsége a fentiek ellenére igent mondott, azonban hárman (Sivák Sándor, Kundrák Gábor és Farkas Attila) rögvest jelezték, hogy a megváltozott körülmények miatt a továbbiakban nem kívánnak Bő-csön maradni. A játékosok megállapodtak a vezetőkkel a tartozások kifizetéséről (a csapat tagjai novemberben és decemberben már nem kaptak fizetést sem), és közös megegyezéssel szerződést bontottak. Értesülésünk szerint elképzelhető, hogy Ózdon folytatják.Bizonytalan Kulcsár Sándor sorsa is, ugyanis a szakember egyelőre nem jutott dűlőre a bőcsi klub irányítóival, ám napokon belül végleges döntést kell hozni. Amennyiben megoldást találnak, akkor a tavasszal is kettős szerepben tevékenykedhet a népszerű sportember, ellenkező esetben viszont újabb jelentős vérveszteséget lesz kénytelen elkönyvelni a csapat. A kialakult helyzetben természetesen már nem szövögethetnek nagyra törő, merész terveket a jelenleg harmadik helyen álló együttes háza táján, kizárólag a bentmaradást tűzhetik ki célul. Mindenesetre az egyfajta megnyugvást jelenthet a gárda hívei számára, hogy a héten azért megkezdődött a felkészülés, a keret megmaradt tagjai részt vettek az idei első gyakorláson... Mindez persze csak a felszín, tudniillik joggal lehet attól tartani, hogy a Bőcs a szomszédos Tiszaújváros sorsára jut...
Legfrissebb hírek

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
25 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
43 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
46 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
49 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
53 perce

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
55 perce

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
59 perce

ILCA-vb: az írországi helyszínen készült Érdi Mária

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik