Diósgyőr - Fizetésképtelen a futball-kft.

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2003.01.27. 21:15
Címkék
Egy évvel ezelőtt Reszeli Soós István, a Diósgyőri VTK menedzser-igazgatója merész terveket ismertetett a miskolci Vigadóban. Ám december 10-én már arról kellett megállapodni, Vén Gáborral és Rob Kornéllal a liga fegyelmi bizottsága előtt, hogy a kft. csak három részletben törleszti adósságát (a DVTK háromhavi alapbérrel és a prémiumokkal tartozott). December 18-ig az első részt megkapták a labdarúgók, a december 31-ig, illetve január 15-ig tartó határidőt azonban már nem tudta tartani a társaság vezetése.
A két futballista – megunva a sok hitegetést – a liga igazolási és átigazolási bizottságához fordult, és a múlt péntektől már nem is edzenek. A DVTK háza táján azonban ennél súlyosabbak a gondok: a kft. tartozik az összes futballistának, a szállítóknak, és mára gyakorlatilag fizetésképtelenné vált, adóssága körülbelül nyolcvanmillió forint. Mivel az ígért új befektetők nem érkeztek meg, a menedzser-igazgató már decemberben járt a miskolci önkormányzat vezetőinél, majd január elején – amolyan utolsó esélyként – megismételte látogatását. A tárgyalásokról hétfőn adtak tájékoztatást a felek. Reszeli Soós István és Orosz Lajos alpolgármester először a játékosokat igyekezett megnyugtatni, a megbeszélésről azonban csalódott arccal jöttek ki a futballisták."Nem marad más megoldás, fel kell vennünk a ligától a reorganizációs hitelt – mondta Reszeli. – Tavaly már kaptunk negyvenmillió forintot, most újabb nyolcvanmillióhoz szeretnénk hozzájutni, ehhez azonban szükséges az önkormányzat kezességvállalása. A nevezésnél kétszázötvenmillió forintos tervet készítettünk, de a versenyképes keret kialakítása nagy kiadásokkal járt. Szeretnénk a tulajdonosi kört átalakítani, előbb-utóbb csak megértik, hogy Diósgyőr értéke a magyar labdarúgásnak, itt van érdeklődés, van közönség. Az önkormányzat kezességvállalásával hozzájuthatunk a hitelhez, ez a pénz lehetőséget teremtene, hogy tiszta lappal vágjunk neki a tavasznak.”Orosz Lajos azt tette hozzá mindehhez, hogy a városvezetés támogatásra érdemes értéknek tartja a diósgyőri labdarúgást, ezért újítják fel hamarosan a stadiont. A kft. tulajdonosai közé azonban nem akar belépni, és kezességvállalás esetén is (amiről egyébként a február 6-ai közgyűlésen döntenek) szigorú feltételeket szabnak.Ami pedig Vén és Rob ügyét illeti, Reszeli szerint kedden a Budapesten sorra kerülő tárgyaláson sikerülhet megállapodásra jutnia a játékosokkal.
Legfrissebb hírek

A vb egyik legmeghatóbb története: egy fotós a hotelszobából örökítette meg a győzelmet

Foci vb 2026
1 perce

Vozinha Shilton és Zoff útjára lépett

Foci vb 2026
33 perce

Ha június 27. és futball-vb, akkor Ribéry, Ronaldo, Klinsmann, Guardiola, egy fantomgól és egy óriási magyar–brazil

Foci vb 2026
52 perce

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
54 perce

Leonardo Cuéllar örül, hogy Fekete Árpád és Marik György a gulyást a tacóra cserélte

Foci vb 2026
57 perce

Öttusa-vk-döntő: „Legyőzöm a június tizenkettedikei Guzi Blankát” – Guzi Blanka

Egyéb egyéni
1 órája

Ribéry talpra állítja a megrogyott franciákat – vb-időutazás videókkal

Minden más foci
1 órája

A spanyolok kapitánya: Nem ültünk fel az uruguayi provokációnak

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik