NB I B - Diósgyőri VTK–Tatabánya 0–1

DOROS LÁSZLÓDOROS LÁSZLÓ
2003.05.03. 23:53
Címkék
GÓLSZERZÔ
Duli a 66. percben Weisz átadását követően négy méterről helyezte az üres kapuba a labdát (0–1)

SÁRGA LAP
Mogyorósi (felvágta Montvait) a 32., Vitelki (felvágta Weiszt) a 34., Balogh (rossz becsúszásért) a 39., Vámosi (belerúgott Demébe) a 47., Weisz (sípszó után elrúgta a labdát) a 85. percben

SZÖGLETARÁNY: 7:4 (3:2)

Másfél éve, hogy az akkor még Csepelen tevékenykedő Török József felbukkant Diósgyőrben. A miskolciak reménykedve várták a befektetőt, amolyan "jó tündért” láttak benne, aki a fővárosiakat akarta Miskolcra költöztetni. Nos, akkor az élet közbeszólt. Török szombaton mégis visszatért a borsodi megyeszékhelyre, igaz, ezúttal a soros ellenfél, vagyis a Tatabánya szakvezetőjeként igyekezett megnehezíteni a piros-fehérek dolgát. A vendégek amolyan sündisznóállásban akartak ponthoz jutni: a védelmi négyes előtt alaposan megszállták a középpályát, elöl pedig csak Tóth Zoltánt hagyták. Ennek ellenére a Tatabánya szerezhetett volna vezetést, ha nincs egy téves bírói ítélet: a 40. percben Horváth Tibor köszönhette meg, hogy Kiss Béla játékvezető továbbot intett, amikor Tóth Zoltánt gyanús körülmények között felvágta a hazai kapu előterében. A DVTK kényelmes tempóban, sok hibával próbált a vendégek tizenhatosa elé kerülni, a kapura azonban semmi veszélyt nem jelentett. A szünet után a vendégek ráébredtek, hogy a szétesően és hit nélkül futballozó vendéglátók ellen akár három pontot is szerezhetnek. A hazaiak rengeteg labdát eladtak, így a vendégek bátran vezethették támadásaikat. Lényegesen nagyobb gólveszély jellemezte játékukat és egy gyorsan elvégzett bedobás után megérdemelten szerezték meg a vezetést. A hajrában a Tatabánya akár több gólt is szerezhetett volna, ám lehetőségeit mind elhibázta. A vendégcsapat győzelme megérdemelt, míg a DVTK "közönségriasztó” produkciója ismét azt vetette fel, hogy súlyos bajok vannak a borsodi megyeszékhely élcsapatánál…

Mestermérleg
Vágó Attila:
– Csalódott vagyok, mert győzelmet reméltem. Figyelmetlenek voltunk, ellenfelünk azt játszotta, amit kellett.
Török József: – Bajnoki helyezésünkből adódóan győzelmi kényszer nélkül, felszabadultan futballozhattunk.
Legfrissebb hírek

Portugáliában légióskodó játékosok jelenthetik a veszélyt Ronaldóékra nézve

Foci vb 2026
1 perce

Kinevezték az új trénert, a Brest teljesítette elhunyt edzője kívánságát

Francia labdarúgás
1 perce

A kapitány is beszállt a buliba – Ghána így készül a horvátok ellen

Foci vb 2026
19 perce

Ki-ki meccsre készül Algéria, miközben forr az öltöző

Foci vb 2026
22 perce

Megindító jelenet: így segít egy apa a vak fiának átélni a vb-lázt – videó

Foci vb 2026
44 perce

Portugália reménykedik: Kolumbia lesz Cristiano Ronaldo ötvenedik áldozata

Foci vb 2026
53 perce

Strandkézilabda-vb: a magyar válogatott kikapott a horvátoktól a negyeddöntőben

Kézilabda
1 órája

Tokmac Nguen, az FTC korábbi támadója a japán másodosztályba szerződött

Minden más foci
1 órája
Ezek is érdekelhetik